To już trzecie wydanie tej powieści Marii Nurowskiej, która bardzo podoba się czytelnikom. Także w Polsce. Warto o tym pamiętać, bowiem właściwe uznanie Nurowska zdobyła i zdobywa na Zachodzie, głównie w Niemczech.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
To już trzecie wydanie tej powieści Marii Nurowskiej, która bardzo podoba się czytelnikom. Także w Polsce. Warto o tym pamiętać, bowiem właściwe uznanie Nurowska zdobyła i zdobywa na Zachodzie, głównie w Niemczech. Teraz pokochali ją i polscy czytelnicy. I słusznie, bowiem ta akurat powieść jest wyjątkowa.
Zygmunt – aktor i nauczyciel sztuki aktorskiej zakochuje się w swojej studentce Oli. Jest między nimi duża różnica wieku, ale nie przeszkadza to obojgu w zerwaniu swoich dotychczasowych związków. Zygmunt rozwodzi się z żoną, a Ola zostawia rówieśnika, z którym mieszkała. Do pełni szczęścia brakuje Oli spokoju sumienia. Zadręcza ją myśl o krzywdzie wyrządzonej starzejącej się byłej żonie Zygmunta. W jakiś sposób chce to naprawić. Okazja nadarza się, kiedy teatr, w którym pracuje, postanawia wystawić sztukę Bułhakowa o Molierze. Główne role mają zagrać Ola i Zygmunt. I wówczas Ola wpada na sztański pomysł, który jej wydaje się dobry i namawia Elżbietę, by również zagrała w tym przedstawieniu. Niestety, sztuka o trójkącie Moliera przenosi się do życia Oli, która nie potrafi dać sobie z tą sytuacja rady. Z niezrozumiałych względów szuka kontaktu z Elżbietą, nawet kosztem swego związku z Zygmuntem. Wszystko to kończy się tragicznie, ale przecież nie o rozwój wypadków tu chodzi. Nurowska pokazuje nam jak silną motywacją w życiu bywają emocje. Zagubiona Ola usiłuje odnaleźć swoją tożsamość. Ale pewne, raz podjęte decyzje ciążą nad całym życiem. To powieść współczesna , o współczesnych bohaterach. Zmuszająca do zastanowienia nad naszymi wyborami.
Maria Nurowska, Tango dla trojga, W.A.B., cena 34, 90 zł.
Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt a.jaszowska@prasa.gda.pl > z dopiskiem „Konkurs”.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!