Sia pokazała nowy teledysk Sia pokazała nowy teledysk

Sia pokazała nowy teledysk (© za: youtube.pl)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

7 stycznia na serwisie Youtube.pl opublikowano nowy klip Sii "Elastic Heart". Wywołał on burzę w sieci.

Australijska piosenkarka Sia nagrała nowy teledysk. Tańczą w nim 28-letni aktor Shia LaBeouf i 12-letnia Maddie Ziegler. Oboje zostali umieszczeni w klatce, ubrani w cieliste stroje, a ich taniec przypomina walkę.

Klip zrealizował Daniel Askill, a choreografię do niego ułożył Ryan Heffington. "Elastic Heart" to singiel z ostatniej płyty artystki "1000 Forms of Fear".

Sia - Elastic Heart: wideo
Teledysk ma pokazywać trudne relacje ojca i córki. Internauci jednak zwrócili uwagę na emocjonalny charakter klipu. Meg komentuje: "Teledysk świetny dla ludzi mających schizofrenię, zaburzenie schizoafektywne i zaburzenie urojeniowe". Brittany dodaje: "To jest pedofilia. Mój Boże, co się dzieje ze społeczeństwem!"

Niektórzy jednak docenili talent artystki. Dominik pisze "Wow, kocham tę piosenkę. Mimo, że klip jest trochę dziwny, to nadal go lubię. Dobra robota Sia, trzymaj tak dalej". Artystkę usprawiedliwia też Cwookie, która wylicza: jeśli wideo byłoby pornograficzne nie zostałoby opublikowane, ubrania w kolorze skóry zostały użyte specjalnie, by nie odwracały uwagi od performance'u artystów, a Shia i Maddie mają reprezentować byłą i obecną osobowość samej Sii. Kenisha kwituje to słowami "To jest po prostu sztuka".

Piosenkarka na swoim Twitterze przeprosiła wszystkich, których teledysk obraził, tłumacząc, że nie taki był jej zamiar. Wideo obejrzało do tej pory 12 205 758 osób.
Hallo

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

nieważne (gość)

Teledysk mi się podobał i odebrałam go tak jak powinnam, czyli jako trudne relacje ojca i córki. Nie rozumiem tych ludzi...

APO (gość)

Jaka reklama! Pierwszy raz usłyszałem o wykonawcach, poznałem muzykę, obejrzałem teledysk... Może o to chodziło?
A odnosząc się do stawianych zarzutów: Trzeba mieć skrzywioną psychikę aby to wideo odebrać jako pokaz pedofilii. Zamierzony przez autorów przekaz tańca jest bardzo jasny.

Arno (gość)

Piękne wykonanie. Ta dziewczynka ma talent. Do tego muzyka Sii. A tych którym się nie podoba zapraszam serdecznie na taniec z gwiazdami...

qwasjk (gość)

Dzisus. Jak facet 35-lat przytula na ulicy 12 letnią dziewczynkę to pedofilia? Jak idzie z nią na pizzę i lody to pedofilia, itd. itd. A to jego córka. Jak to samo robi 35 letnia kobieta to .... instynkt macierzyński. Chore wyobrażenie o relacjach dorosłych z dziećmi. Ale tym nas karmią newsy w TV, internet, prasa. Co nie znaczy, że na świecie nie ma pedofilów, którzy powinni być ... i tu wpisać dowolną treść.
Gdyby w teledysku to samo co LaBeouf robiła np. pierwsza z brzegu aktorka mielibyśmy piękny teledysk o ???? macierzyństwie i trudnych relacjach matki i córki????

Tort (gość)

Szczerze mówiąc też to odebrałem jako trudne relacje córki z ojcem. Wydaję mi się, że inaczej mogą to odbierać tylko ludzie którym i tak wszystko kojarz się tylko z jednym.