(© R. Królak)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

To będzie premierowa i jedna z najbardziej prestiżowych imprez motocyklowych, jaka rozegrana zostanie na Torze Poznań – Automobilklub Wielkopolski. Alpe Adria Motorcycle Union to strefowe europejskie zawody unii federacji motorowych z rejonu Alp i Morza Adriatyckiego. Ta strefa została powiększona w ostatnim okresie o kraje położone poza tym regionem, czyli m.in. Polskę, Czechy czy Słowację.

Teraz w skład tej unii wchodzą następujące kraje: Czechy, Słowenia, Włochy, Szwajcaria, San Marino, Chorwacja, Węgry, Austria, Słowacja, Rumunia, Serbia i Czarnogóra. I właśnie zawodnicy z tych krajów wezmą udział w rozpoczynających się dzisiaj w Przeź-mierowie wyścigowych motocyklowych mistrzostwach Alpe Adria UEM, czyli zawodach kwalifikacyjnych mistrzostw Europy. Podczas tych zawodów na poznańskim torze pojawi się zdecydowanie większa liczba zawodników, niż podczas ubiegłorocznej rundy kwalifikacyjnej mistrzostw Europy. Można mieć nadzieję, że europejskie zawody już na stałe weszły do kalendarza Toru Poznań i także w następnych latach miłośnicy motocykli będą mogli oglądać rywalizację najlepszych zawodników Starego Kontynentu.

Przez najbliższe dni na jedynym takim obiekcie w naszym kraju pojawi prawie 200 motocyklistów z zagranicy oraz Polski, którzy z kolei rywalizować będą podczas VI rundy wyścigowych motocyklowych mistrzostw Polski.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!