Po raz ostatni w tym roku na Torze Poznań – Automobilklub Wielkopolski, odbędą się wyścigi samochodowe. W sobotę i niedzielę zostanie rozegrana 10. i 11. runda wyścigowych samochodowych mistrzostw Polski, 4. runda długodystansowych samochodowych mistrzostw Polski oraz 5. runda Picanto Lotos Cup oraz Cee’d Lotos Cup.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Po rozegraniu dziewięciu rund, na czele klasyfikacji Grand Prix Polski jest Maciej Stańco (ferrari 430 GT3), który zgromadził 76 punktów. Drugą pozycję zajmuje Robert Lukas (porsche 997 GT3) z dorobkiem 53 pkt., a trzecia jest Karolina Lampel-Czapka (renault megane trophy) – 38 pkt. Dwie ostatnie rundy na poznańskim obiekcie zapewne zbyt wiele nie zmienią na czele tej klasyfikacji. Po rozegraniu dwóch rund na Torze Poznań, znani już będą najlepsi zawodnicy we wszystkich klasach.

Jak zwykle bardzo interesująco zapowiada się rywalizacja podczas wyścigu trzygodzinnego, czyli długodystansowych samochodowych mistrzostw Polski. Po rozegraniu trzech rund na czele jest ekipa Lukas Motorsport, którą na torze reprezentują Lukas i Kornacki, z dorobkiem 108 punktów. Drugie miejsce zajmuje druga ekipa Lukas Motorsport w składzie: Myszkowski i Biliński – 90 pkt. Oba teamy jadą porsche 997 GT3. Trzecie miejsce zajmuje zespół Katrex Karolina Autosport: Lampel-Czapka i Lisowski (renault megane trophy) – 72 pkt. W Poznaniu będzie to przedostatnia runda rywalizacji w tym sezonie. Ostatnia zostanie rozegrana w dniach 16–18 października na torze w czeskim Brnie.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!