Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kiedy wokół nas brzmią jeszcze echa noworocznych postanowień – warto wspierać inicjatywy, które uczą najmłodszych zdrowych nawyków żywieniowych i podpowiadają nauczycielom jak rozmawiać z uczniami na ten temat . Druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Porcja Pozytywnej Energii już trwa. Szkoły nadal mogą zgłaszać swój udział w bezpłatnym programie oraz konkursie, w którym do wygrania są cenne nagrody dla szkół.

Porcja Pozytywnej Energii to ogólnopolski program skierowany do wszystkich szkół podstawowych na terenie całej Polski. Promuje wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych, codzienną aktywność fizyczną oraz postawy proekologiczne. Co ważne, angażuje zarówno dzieci, jak i rodziców oraz nauczycieli. To właśnie dyrektorzy szkół, wychowawcy i osoby delegowane przez dyrekcję mogą zarejestrować szkołę na stronie www.porcjapozytywnejenergii.pl, gdzie po wypełnieniu formularza otrzymają przygotowane przez metodyków scenariusze lekcyjne promujące zdrowe odżywianie, regularny ruch i postawy eko. Nauczyciele mogą również razem ze swoimi klasami wziąć udział w konkursie, w którym do przygotowania są prace plastyczne dotyczące głównych zagadnień programu. Wygrać można wartościowe nagrody w postaci m.in. telewizorów.

Edukacja poprzez zabawę
Porcja Pozytywnej Energii ma na celu integrację oraz edukację dzieci, rodziców i nauczycieli, we wspólnych staraniach o ograniczenie problemu nadwagi i otyłości, który obecnie dotyka już prawie co piątego polskiego nastolatka. Działania prewencyjne są tu niezwykle istotne, gdyż wpajają dobre, zdrowe postawy dotyczące diety i aktywności fizycznej. Dzięki takim konsekwentnym działaniom jesteśmy bowiem w stanie na trwałe zmienić nawyki dzieci i młodzieży, zbudować u nich pozytywne poczucie własnej wartości oraz wzmocnić ich samoakceptację.

Wszystkie szkoły do 1 kwietnia 2015 r. mają czas na zgłoszenie do konkursu i nadesłanie prac konkursowych. Ogłoszenie wyników nastąpi do 30 kwietnia 2015 r. Dostarczenie nagród do Zwycięzców konkursu nastąpi do 15 czerwca 2015 r.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!