Trzy remonty, jeden wykonawca i pięć miesięcy Trzy remonty, jeden wykonawca i pięć miesięcy

Trzy remonty, jeden wykonawca i pięć miesięcy (© Magdalena Łukaszewska)

Po rozstrzygnięciu przetargów ma modernizację trzech dróg okazało się, że wygrała je jedna i ta sama firma, która złożyła najkorzystniejsze oferty. Wszystkie prace mają zostać przeprowadzone do połowy października.

Ten rok jest rokiem wielu inwestycji prowadzonych na terenie gminy Rakoniewice. Jednymi z głównych przedsięwzięć są modernizacje i remonty dróg. Wśród tych zadań znalazła się również bardzo długo wyczekiwana przez mieszkańców przebudowa ulicy 3 Maja w Rostarzewie. Obecnie droga jest brukowana, co kawałek znajdują się tam ogromne dziury, które znacznie utrudniają przejazd samochodem. Poza tym wzdłuż trasy istnieje także problem z odwonieniem.

To wszystko ma się zmienić podczas przeprowadzania pierwszego etapu modernizacji odcinka prowadzącego od skrzyżowania z drogą DK 32. Głównym punktem zadania będzie ułożenie nowej nawierzchni oraz wykonanie wszystkich prac towarzyszących.

Realizacją przedsięwzięcia zajmie się Usługowy Zakład Budowlany Antoni Tomiak z Kuźnicy Zbąskiej, który zaproponował kwotę nieco ponad 716 tysięcy złotych. Ta sama firma będzie także prowadziła przebudowę drogi gminnej w Błońsku. Pierwotnie władze gminy Rakoniewice na to zadanie planowały przeznaczyć niemal 460 tysięcy złotych, jednak najkorzystniejsza oferta złożona przez powyższe przedsiębiorstwo opiewała na ok. 564 tysiące zł. Ostatecznie zatem zdecydowano się zwiększyć pulę środków na to zadanie i powierzyć jego realizację firmie z Kuźnicy.

Temu samemu wykonawcy zlecono także przebudowę drogi wewnętrznej Drzymałowo- Rakoniewice. Oferta Usługowego Zakładu Budowlanego Antoni Tomiak w tym przypadku wynosiła ponad 697 tysięcy złotych.

Przetargi rozstrzygnięto, wykonawcę wybrano. Teraz pojawia się pytanie, kiedy rozpoczną się realizacje poszczególnych inwestycji:

- Z uwagi na to, że przeprowadzeniem wszystkich trzech zadań ma się zająć jedno przedsiębiorstwo, nie będą one z pewnością prowadzone równocześnie. Wykonawca zadecyduje, od którego przedsięwzięcia rozpocznie swoje działania. Podpisując umowę z firmą my nie wskazujemy dokładnej czy konkretnej daty rozpoczęcia prac. Wyznaczamy jednak termin, w jakim one mają zostać przeprowadzone. Tutaj zaznaczyliśmy, aby wszystkie trzy inwestycje sfinalizowano najpóźniej do połowy października tego roku. Prosimy mieszkańców o cierpliwość. Wszystkie trzy zadania zostaną wykonane, więc nie ma powodów do obaw- wyjaśniał burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak.

O realizacji poszczególnych przedsięwzięć będziemy informował na bieżąco.


Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!