Były zawodnik hiszpańskiej Meridy cieszył się z transferu do Pogoni Szczecin, trafił do... Pogoni Siedlce.

Były zawodnik hiszpańskiej Meridy cieszył się z transferu do Pogoni Szczecin, trafił do... Pogoni Siedlce. (© YouTube / MERIDA AD TV)

Absurd, to pierwsze słowo, które przychodzi na myśl, kiedy przyjrzymy się feralnemu transferowi 32-letniego piłkarza do polskiego klubu. Były zawodnik hiszpańskiej Meridy cieszył się z transferu do Pogoni Szczecin, trafił do... Pogoni Siedlce.

Co można powiedzieć? Na pewno Nico Chietino nie miał szczęścia przechodząc do Pogoni Siedlce. Według informacji portalu weszlo.com, 32-letni Argentyńczyk miał już inne plany dotyczące jego przyszłej kariery. W grę wchodziło zostanie w Meridzie bądź powrót do Argentyny.

Oferta z Pogoni miała zrobić na Argentyńczyku takie wrażenie, że zdecydował on spróbować gry w piłkę w innym kraju. Niestety, sam piłkarz był przekonany, że chodzi o Pogoń Szczecin, o czym sam pisał na swoim Twitterze. Zarząd szczecińskiego klubu sprawę dementował. Okazało się bowiem, że Chietino trafił, ale do Pogoni Siedlce - beniaminka pierwszej ligi. Cóż, pozostaje życzyć jemu nowemu klubowi i samemu piłkarzowi szybkiego awansu do Ekstraklasy.

W styczniu trenerem klubu z Siedlec został Hiszpan Carlos Ferrer, który do tej pory był dyrektorem sportowym warszawskiej szkółki piłkarskiej Barcelony (FCB Escola Varsovia).
Podczas konferencji, na której Nico Chietino żegnał się z 4-ligową Meridą mówił - Ostatnie sześć miesięcy było dla mnie, jako piłkarza, były bardzo trudne. Otrzymałem ofertę gry w polskiej Ekstraklasie. Rozstanie z żoną i córkami, które wracają do Argentyny, było najtrudniejszym krokiem w mojej karierze. Chciałbym podziękować miastu, klubowi i wszystkim kolegom - mówił, przerywając swoje przemówienie wybuchami płaczu.

Czytaj także

    Komentarze (1)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    miro (gość)

    Od dawna mówiłem że ci wszyscy latynosi to lenie i debile, no i proszę... Nawet wygoglować pożądnie mu się nie chciało/nie umiał