Centrum Pobytowo-Treningowe w Opalenicy stara się o rekomendację, aby móc ugościć uczestników ME Opalenicki hotel i ośrodek piłkarski, którego właścicielami są Bartosz i Sylwia Remplewicz jest w trakcie budowy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Centrum Pobytowo-Treningowe w Opalenicy stara się o rekomendację, aby móc ugościć uczestników ME

Opalenicki hotel i ośrodek piłkarski, którego właścicielami są Bartosz i Sylwia Remplewicz jest w trakcie budowy.

Ma być jednym z centrów pobytowych Euro 2012. W związku z tym obiekt wizytowali przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania, spółki PL 2012 na czele z koordynatorem krajowym do spraw hoteli i zakwaterowania Rafałem Rosiejakiem, który podkreślał, że Opalenica spełnia wymagane kryteria, a nawet oferuje znacznie więcej.

Będzie to ekskluzywny hotel, o powierzchni 6000 m kw, w części mieszkalnej zaplanowano 59 pokoi, które będą w stanie pomieścić nawet 146 gości. Do ich dyspozycji będzie restauracja, sala okolicznościowa, pięć sal konferencyjnych i pub, gdzie goście będą mogli korzystać również z dwóch torów bowlingu.

Dla rodziców z dziećmi hotel oferuje całoroczny pokój zabaw. Dla tych, którzy zachcą wypocząć, będzie możliwość skorzystania z pomieszczeń do odnowy biologicznej, SPA, basenu, jacuzzi, sauny suchej, łaźni parowej, komory do krioterapii, katedry biczy szkockich, wanny do hydromasażu i jeszcze wielu innych, różnorodnych form zabiegów kosmetycznych.

Dwadzieścia boisk sportowych, trasy do nordic walking, korty do tenisa, siłownia, sala fitness, dobry i szybki dojazd do poznańskiego stadionu i portu lotniczego
Ławica to dodatkowe atuty hotelu w Opalenicy, które zauważyli też wizytujący. Aby znaleźć się na liście rekomendowanych ośrodków, trzeba spełnić określone wymogi: hotel musi być 4 - gwiazdkowy z co najmniej 60 pokojami, trzeba mieć dwa boiska i możliwość przewiezienia drużyny na boisko w ciągu godziny. Pod koniec roku zakończy się ostatni etap rozbudowy ośrodka.

Burmistrz miasta Ryszard Napierała ma przeznaczyć milionowe kwoty na rozbudowę dróg dojazdowych i chce, aby finały Mistrzostw Europy przyczyniły się również do rozwoju miasta, ale i całej gminy.

Jeżeli nie uda się zakwaterować drużyny piłkarskiej, to jest możliwość, aby do Opalenicy zawitali kibice. Przedstawiciele spółki PL2012 zasugerowali, że miasto z takim obiektem, jak ten właśnie kończony, znajdzie się w gronie szesnastu rekomendowanych uczestnikom mistrzostw ośrodków, bo znacznie przewyższa standardy UEFA. W całym kraju o to wyróżnienie ubiega się pięćdziesiąt ośrodków. Na ostatecznej liście, zatwierdzonej przez UEFA, znajdą się 32 centra treningowe (po 16 z Polski i Ukrainy).


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: