Najpierw pojawiła się na rynku wydawniczym „Winnica w Toskanii”, choć to od „Wzgórz Toskanii” zaczęła się włoska przygoda niezwykłego małżeństwa – Ferenca i Candace Mate.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Najpierw pojawiła się na rynku wydawniczym „Winnica w Toskanii”, choć to od „Wzgórz Toskanii” zaczęła się włoska przygoda niezwykłego małżeństwa – Ferenca i Candace Mate. Kto czytał „Winnicę” ten wie, jak potoczyły się losy tej niezwykłej pary. Ale my zaczynamy od początku. Nowojorczycy postanawiają osiedlić się w Toskanii. Mają cztery tygodnie na znalezienie domu, który - gdy kupią – będzie ich stałym miejscem na ziemi. Szukają więc sami i z pośrednikami. Uczą się włoskiego, poznają miejscowe prawa i obyczaje, a nade wszystko znajdują przyjaciół. Ale nie o akcję tu chodzi. Ferenc Mate z ogromną pasją przedstawia nam krainę, która urzekła jego, żonę i z pewnością urzeknie każdego czytelnika. Jeśli Państwo byli w Toskanii, to wiadomo, o co chodzi. Jeśli nie – zapragniecie tam pojechać. Autor angażuje wszystkie zmysły czytelnika. Oglądamy więc cudowne krajobrazy, wsłuchujemy się w odgłosy ptaków i zwierząt, czujemy smak potraw, wina… Wszystko to jest tak sugestywne, że pragniemy doświadczyć tego natychmiast. Póki co, powoli, z rozmysłem i smakiem wczytujemy się w kolejne strony, delektując się każdym opisem. „Wzgórza Toskanii” to nie tylko pean na cześć Toskanii. To także ogromna radość życia, z jaką rodzą się Toskańczycy. Ferenc Mate zaraża nas skutecznie tą radością. Doskonała lektura na każdą porę roku…
Ferenc Mate, Wzgórza Toskanii, Prószyński i S-ka, cena 24 zł.
Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt a.jaszowska@prasa.gda.pl > z dopiskiem „Konkurs”.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!