Po dwóch kolejnych remisach, piłkarzy Warty Poznań czeka teraz bardzo trudny wyjazdowy pojedynek w Gorzowie z jedenastką GKP. W porównaniu do poprzedniego sezonu w I lidze, teraz zespół gorzowski prezentuje się zupełnie inaczej, czyli zdecydowanie lepiej. Pod wodzą trenera Adama Topolskiego, w Gorzowie mówi się nawet o walce o ekstraklasę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

– W ostatnim czasie opuściło nas sportowe szczęście. W końcówce meczu straciliśmy punkty z Widzewem. Także w Płocku zabrakło nam sekund do zdobycia trzech punktów. Szkoda tych strat, bo dzisiaj nasza sytuacja w tabeli wyglądałaby zupełnie inaczej. Największy problem mamy ostatnio z odpowiednim ustawieniem linii obrony. Kartki i kontuzje sprawiły, że w każdym kolejnym spotkaniu w obronie grają inni zawodnicy. Chciałbym, aby to się w końcu zmieniło. Tymczasem znowu Błażej Jankowski narzeka na kontuzję kostki i prawdopodobnie nie będzie mógł zagrać w Gorzowie. Mimo tych kłopotów my jedziemy do Gorzowa po trzy punkty, chociaż to będzie bardzo trudny mecz – stwierdził Bogusław Baniak, szkoleniowiec zielonych.

– W porównaniu do poprzedniego sezonu zespół GKP zrobił ogromny postęp. To właściwie zupełnie inna drużyna, niż ta, która broniła się przed spadkiem. Dziś to poukładana piłkarsko ekipa, której nie brakuje pieniędzy. Ma też bardzo oddanych kibiców – dodaje trener Baniak.
Rzeczywiście zielonych czeka dzisiaj w Gorzowie wcale niełatwe zadanie. Jeśli tylko linia obrony zostanie udanie poskładana, wtedy poznaniacy powinni naprawdę powalczyć o komplet punktów. Nie jest przypadkiem, że Marcin Klatt należy do grona najskuteczniejszych zawodników I ligi, a jego koledzy Tomasz Mag-dziarz, Piotr Reiss i Paweł Iwa-nicki też wiedzą jak trafiać do siatki rywali. Dzisiaj od godziny 17 na gorzowskim stadionie emocji z pewnością nie zabraknie. Nie zabraknie też kibiców Warty, którzy w sporej grupie wybierają się na ten pojedynek.

Kolejny mecz ligowy zieloni rozegrają w środę 16 września przy Drodze Dębińskiej, a ich rywalem będzie Podbeskidzie Bielsko-Biała (godz. 16).
A już w niedzielę 20 września klub organizuje po raz pierwszy imprezę pod nazwą Dzień Warty. Tego dnia w godzinach od 15 do 18, będzie można zapisać dziecko do jednej z sześciu warciańskich sekcji sportowych. Równolegle, na głównym boisku toczyć się będą decydujące mecze turnieju piłkarskiego Warta Cup dla chłopców z rocznika 1999 (początek zmagań o godz. 10).

Imprezie przyświecać będzie hasło „Otwórz drzwi do sportowej kariery”. Dzień Warty to propozycja skierowana przede wszystkim do dzieci i młodzieży z poznańskich szkół. Każde dziecko będzie miało okazję sprawdzenia swoich sił w sześciu olimpijskich dyscyplinach (tenis, szermierka, piłka nożna, pływanie, kajakarstwo, hokej na trawie). Nabór do sekcji dla dzieci z roczników 2003-1995 rozpocznie się o godz. 15. Będą też zapisy dziewcząt do zespo-łu Warcianki (w wieku 6-18 lat).

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!