Mecz z Polską? Panie, a kogo obchodzi spotkanie dwóch słabych drużyn. Te zespoły są siebie warte – stwierdził taksówkarz, który obwoził nas wczoraj po Mariborze, gdzie drużyna Leo Beenhakkera zagra ze Słowenią w eliminacjach mistrzostw świata. Rozwiał tym samym nasze wątpliwości, jaką rangę ma w tym kraju dzisiejsze spotkanie. – Bardziej interesuje nas koszykówka, w końcu to u was są teraz mistrzostwa Europy i wygraliśmy z Anglikami. A już w ogóle to najbardziej kochamy hokej na lodzie – dodał.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nie jest w tej opinii odosobniony. Wystarczy rzut oka na słoweńskie gazety. Na czołówkach słowo „Polska”, owszem, pojawia się, ale tylko w kontekście EuroBasketu. Jeśli chodzi o piłkę, dużo więcej emocji wzbudza... dzisiejszy mecz Chorwacja – Anglia.

W dzienniku „Sportske Novosti” o spotkaniu Słowenia – Polska można przeczytać dopiero na 14. stronie. „To dla nas mecz o wszystko” – rozpoczyna się zapowiedź. Brzmi swojsko? Dla Słoweńców porażka, podobnie jak dla nas, oznaczać będzie koniec szans na wyjazd do RPA.

Nasi rywale największy problem mają z zestawieniem obrony. W sobotnim meczu towarzyskim przeciwko Anglii kontuzji doznał filar defensywy Bostjan Cesar. Ma go zastąpić, podobnie jak w spotkaniu na Wembley, Matej Mavrić. – Czy sobie poradzi? Nie żartujmy. Sami pomyślcie. Skoro duże problemy stwarzał Wayne’owi Rooneyowi, to ma przegrywać starcia z Pawłem Brożkiem? – komentuje Cesar. – Czy zadowoli nas remis? W żadnym wypadku. Skoro gramy u siebie, możemy mówić wyłącznie o trzech punktach. Remis będzie porażką – dodaje stoper Marko Suler.
Słoweńscy piłkarze są optymistami z dwóch powodów. Po pierwsze, choć przegrali z Anglikami 1:2, są zadowoleni z formy. Twierdzą nawet, że byli bliscy zwycięstwa, ale oszukał ich sędzia. Po drugie: – Skoro zremisowaliśmy w pierwszym meczu we Wrocławiu [1:1 – red.], to dlaczego mielibyśmy się niby bać Polski u siebie? – analizuje w prosty sposób Suler.


Więcej w dzisiejszym wydaniu Polska Głos Wielkopolski, lub www.prasa24.pl

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!