Ci, którzy z topografią terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich nie są za pan brat, stanęli w sobotę wieczorem przed nie lada zgryzem. Gdzie znajduje się hala nr 2, w której miała rozpocząć się inauguracja XVI ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Ci, którzy z topografią terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich nie są za pan brat, stanęli w sobotę wieczorem przed nie lada zgryzem. Gdzie znajduje się hala nr 2, w której miała rozpocząć się inauguracja XVI Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego - czy od strony dworca PKP, czy może bliżej ulicy Śniadeckich?

Z rozwiązaniem przybyli sami uczestnicy warsztatów, którzy na chodniku przed wjazdem na targi już pokazywali swoim kolegom i koleżankom, czego nauczyli się podczas pierwszego dnia zajęć.

O tym, że Ewie Wycichowskiej od lat udaje się zachęcić w wakacje poznaniaków do wyjścia z domów i kolektywnej nauki tańca, wiadomo nie od dziś. Szkoda natomiast, że magia warsztatów przyciąga głównie płeć piękną. Jak informują organizatorzy, zaledwie 7 proc. uczestników stanowią mężczyźni, co dało się zauważyć podczas inauguracji, gdzie pokaźną halę wypełniały głównie panie. A może diabeł tkwi w doborze wykładowców? Kiedy Ewa Wycichowska wyczytywała ze sceny nazwiska zaproszonych na warsztaty trenerów, największe brawa otrzymali instruktorzy płci męskiej...

XVI Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego oraz odbywający się obok nich VI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca rozpoczęły się od dobrze znanego poznaniakom spektaklu "Carpe Diem" Polskiego Teatru Tańca. Nawiązujące do "Ody" Horacego i "Dwunastu Kręgów" Jurija Andruchowycza przedstawienie zakończyło się wyciągnięciem przez aktorów kartek, układających się w napis: "Stara Gazownia. Nasze miejsce w Poznaniu".

A już dziś dwa kolejne spektakle festiwalu. W Teatrze Polskim obejrzymy "Tribe" i "Interior" litewskiej grupy Aura, z kolei w Teatrze Animacji sztukę "Off-Love" Polskiego Teatru Tańca. Oba spektakle rozpoczynają się o godzinie 21, bilety: 20 i 25 zł.


Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!