Wąsowo chce do A-klasy?

Jakub Czekała
JC

Dzisiejsze podsumowanie ligowe zaczynamy od B-klasy, bowiem zawodnicy występujący w tych rozgrywkach wrócili na boiska po tygodniowej przerwie spowodowanej Świętami Wielkanocnymi. W niedzielę w Wąsowie doszło do pojedynku walczącego o awans LZS z Borussią Borują Kościelną. Choć ekipa z gminy Nowy Tomyśl zajmuje miejsce w środku tabeli, to jednak zawsze potyczki między tą ekipą, a LZS Wąsowo należały do ciekawych. Zdarzają się jednak wyjątki i tak właśnie było w niedzielę. Co prawda miejscowi kibice mogli cieszyć się z trzech punktów, bo LZS wygrał 2:0, jednak samo spotkanie nie porywało.

Gra głównie toczyła się w środkowej części boiska. Częściej atakowali gospodarze, jednak w swych kontrach byli bardzo nieskuteczni. Pierwszy gol padł w około 30 minucie spotkania, gdy jeden z pomocników LZS wykorzystał zamieszanie w polu karnym i z 14 metra ładnym strzałem pod poprzeczkę otworzył wynik. Po zmianie stron gra nie uległa zmianie. W 65 minucie LZS podwyższył wynik. Po ładnej akcji było 2:0. Kilkadziesiąt sekund później powinno być 3:0, jednak piłkarz miejscowych fatalnie spudłował praktycznie do pustej bramki.
Piłkarze z Borui Kościelnej w drugiej połowie dwukrotnie zagrozili bramce Wąsowa, strzały choć ładne, to jednak mijały cel. LZS wygrał 2:0 i na jeden punkt zbliżył się do prowadzących w tabeli Łowynia i Bolewic.

Ta druga ekipa, czyli piłkarze Dębu w niedzielę przegrali w Zębowie 1:2, Łowyń zaś rozbił Gaj Wielki 5:2. Festiwal strzelecki odbył się w Przyprostyni, gdzie druga drużyna Płomienia rozstrzelała Spartę Brody 12:2. W innych spotkaniach tej grupy: Huragan Łomnica - Błędno Nądnia 5:1, Wróblewo II - TS 05 Nowy Tomyśl 3:1,.

W grupie 3 B-klasy lider z Michorzewa pokazał, że przedświąteczna porażka, to tylko wypadek przy pracy i rozgromił w Plewiskach Orły aż 2:8. Orzeł Rostarzewo pokonał w meczu na szczycie Pogrom Luboń 3:2, Ogrol Sielinko wygrał z Manieczkami 4:3. Pozostałe wyniki: Sapowice - Puszczykowo 0:3, Jastrząb Rudniki - Sepno 2:5, Pieczarka Wielichowo - Piast Jabłonna 3:5. W A-klasie zaskakującej porażki doznał NAP Polonia Nowy Tomyśl, która przegrała w Ptaszkowie z miejscowym LSS. Wysoko wygrało Granowo. Piłkarze Orła pokonali na wyjedzie Tęczę Skrzynki aż 0:4. W derbach gminy Zbąszyń lider - Obra Zbąszyń skromnie pokonała Wichru Strzyżewo 1:0. W Opalenicy zaś Promień musiał podzielić się punktami z LZS Wronczyn. Padł tam remis 2:2.

Prawdopodobnie trzy punkty zainkasują piłkarze Patrii Buk. W sobotę mieli podejmować u siebie Canarinhos Skórzewo. Goście jednak nie dojechali. Możliwe, że związek zweryfikuje ten mecz, jako walkower dla gospodarzy. W pozostałych meczach Inter Zdrój otrzymał trzy punkty za spotkanie z Koroną. Ekipa z Bukowca wycofała się z ligi po rundzie jesiennej. Swój mecz wygrała również Mosina, która u siebie pokonała Otusz 5:1.

W klasie okręgowej Sparta Szamotuły pokonała we Wronkach Błękitnych 0:2. Takim samym wynikiem Sokół Duszniki wygrał z Sokołem Rakoniewice. Ważne trzy punkty zanotowali piłkarze Pogoni Lwówek, którzy wygrali w Stęszewie z Lipnem 0:3. Komplet punktów zdobyły również obie ekipy z Pniew. Orły rozbiły na wyjeździe SSG Kamieniec 2:8, natomiast Sokół wygrał również na wyjeździe z Wróblewem 0:2. Mawit Lwówek zremisował u siebie z Płomieniem Przyprostynia 1:1, a w ostatnim meczu tej kolejki Kłos Gałowo musiał uznać wyższość Spójni Strykowo. W tym meczu również padł wynik 0:2.