Wielki sukces Grodziskiego Stowarzyszenia Sportowego! Dziewczyny pokazały klasę! [FOTO]

Zawodniczki Grodziskiego Stowarzyszenia Sportowego mogą pochwalić się kolejnym, imponującym sukcesem!

W środę w Kaliszu na Stadionie Miejskim odbył się finał wojewódzki XIX edycji turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Turniej istnieje od 18 lat. To największe wydarzenie piłkarskie dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

Skala turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że zagrało w nim już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek. Główne cele turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Ogromnym sukcesem w tegorocznej edycji turnieju mogą pochwalić się zawodniczki Grodziskiego Stowarzyszenia Sportowego. W kategorii U-12 dziewczęta zajęły III miejsce na szczeblu wojewódzkim!

Spośród 20 drużyn okazały się jednymi z najlepszych i wywalczyły podium. W fazie eliminacyjnej młode piłkarki GSS Grodzisk Wielkopolski rozegrały 3 mecze: wygrały 4:0 z SP Żegocin i 5:1 z Gromem Czacz oraz przegrały 0:4 z Medykiem Konin.W ćwierćfinale zremisowały z SP Malanów 2:2 i okazały się skuteczniejsze w serii rzutów karnych 3:1. W półfinale rozgrywek poniosły porażkę 1:8 z późniejszym tryumfatorem turnieju - LPFA Poznań. W meczu o 3 miejsce znowu zmierzyły się z Medykiem Konin. Tym razem był remis 2:2 i znowu zawodniczki GSS okazały się lepsze w serii rzutów karnych 2:1.

Brązowe medale i okazały puchar trafił do młodych piłkarek GSS Grodzisk Wielkopolski, które wystąpiły w składzie: Zofia Dziurla, Anastazja Kęsa, Julia Kleszcz, Marta Fulczyk, Natalia Przewoźna, Martyna Regulska, Marta Chmiel, Malwina Kwiatkowska, Aleksandra Wróblewska i Iga Zacharczuk.

To jednak jeszcze nie wszystko! W tym samym turnieju drużyna U-10 GSS Grodzisk Wielkopolski zwyciężyła w swojej kategorii w finale wojewódzkim! Dziewczęta będą reprezentować nasze województwo w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Warszawie. Skład złotych medalistek: Pola Sławińska, Julia Kinal, Zofia Klupś, Zofia Wlekła, Aleksandra Kańduła, Zofia Strugała. Drużyna trenuje pod okiem Michała Zajączkowskiego. Zawodniczki otrzymały również wyróżnienia indywidualne: Zofia Wlekła została królową strzelczyń, a Pola Sławińska - najlepszą bramkarką. Serdecznie gratulujemy!