Wilkowo Polskie. Szkoła otrzyma nowy sprzęt

Wszystko dzięki udziałowi w projekcie "eSzkoła Wielkopolska- Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan"

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij

(© Magdalena Łukaszewska)

Szkoła Podstawowa im. Kompanii Wilkowieskiej Powstańców Wielkopolskich już od ponad roku korzysta z tabletów i tablic interaktywnych. Teraz dzięki udziałowi w projekcie „eSzkoła Wielkopolska - Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan szkoła otrzyma sprzęt komputerowy i nowoczesną serwerownię.


Przedsięwzięcie współfinansowane jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Realizatorami są Ogólnopolska Fundacja Edukacji Komputerowej i Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu. Głównym celem projektu jest wdrożenie do 2015 roku w wielkopolskich szkołach podstawowych nowoczesnych metod pracy z uczniami - Mamy bardzo nowoczesny sprzęt, ale jego prawidłowe wykorzystanie uniemożliwia często kiepskie połączenie internetowe. - wyjaśnia Hanna Czapla, dyrektor wilkowskiej szkoły. - Dzięki nowym serwerom otrzymamy nowe możliwości i będziemy mogli w pełni wykorzystać udogodnienia jakie niesie ze sobą najnowsza technologia- dodała. -W ramach projektu, w szkole od stycznia 2014 odbywać się będą dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, na których uczniowie po okiem specjalnie przygotowanych nauczycieli będą poszukiwali i gromadzili informacje o wielkopolskich osiągnięciach naukowo-gospodarczych, przyrodzie, środowisku i historii - dodaje.


Końcowym efektem pracy uczniów będzie opracowanie i opublikowanie w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan ze zgromadzonych materiałów. - Nadrzędnym rezultatem projektu będzie przyłączenie wielkopolskich szkół podstawowych do „Gridu Edukacyjnego“, stanowiącego sieć połączonych ze sobą placówek oświatowych, głównie poprzez wykorzystywane w nauczaniu technologie informacyjne i komunikacyjne oraz utworzenie wyżej wymienionej encyklopedii.- tłumaczyła H.
∨ Czytaj dalej

Czapla.


W szkole podstawowej w Wilkowie Polskim rozpoczęły się już przygotowania miejsca dla nowego sprzętu. Placówka z własnych funduszy wyremontuje wybrane pomieszczenie, w którym znajdą się komputery i serwery. Wartość sprzętu jaki otrzyma szkoła to 80 tysięcy złotych. Ponadto w tej kwocie zabezpieczona jest też suma na przygotowanie dla nauczycieli, którzy będą prowadzić pozalekcyjne zajęcia w ramach projektu. Na takie szkolenie udadzą się nauczyciele informatyki, historii oraz dyrektor szkoły.
Już po wakacjach dzieci zasiądą do nowych komputerów i rozpoczną pracę nad zbieraniem informacji do encyklopedii. Będziemy czekać na efekty ich pracy.

Więcej na temat

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię