WIOŚLARSTWO - Mistrzostwo świata dla poznanianek

Marek Zakrzewski
Poznanianki Julia Michalska i Magdalena Fularczyk wywalczyły złoty medal w wyścigu dwójek na poznańskiej Malcie zdobywając tym samym mistrzostwo świata.

Wioślarki Trytona Poznań pewnie wygrały czwartkowy bieg półfinałowy dwójek podwójnych. Pokonały między innymi niezwykle doświadczoną osadę z Bułgarii. W dzisiejszym wyścigu finałowym potwierdziły wielką klasę.

Zdaniem specjalistów to właśnie Polki były najlepiej przygotowane do mistrzostw. Dawano im największe szanse na wygraną.

Najgroźniejszym rywalem w finałowym wyścigu była osada brytyjska. Po niezwykle emocjonującej walce Polki dopłynęły do mety z czasem 6.47,18, a Brytyjki - 6.48,82.

Poznanianki zdobyły pierwszy medal dla polskiej reprezentacji na tych mistrzostwach.