Zegarek już dawno przestał służyć do wskazywania godziny i daty. Dziś wszystko jest smart, zatem i urządzenia na nadgarstek stały się mądrzejsze. Smartwatche ułatwiają i upraszczają swoim właścicielom funkcjonowanie. Dzięki nim można na chwilę zapomnieć o telefonie, ale nie tak, jak to sobie wyobrażasz. Nie odetniesz się od swojego smartfona, wręcz przeciwnie – zbliżysz jeszcze bardziej. Bo od teraz możesz go mieć na wyciągnięcie ręki, dosłownie. Podnosisz ją do góry i wyświetlasz najważniejsze komunikaty na zegarku naręcznym.

To bardzo przydatne urządzenia. Tym bardziej w zimie, gdy na zewnątrz jest mróz i czasem nie odbieramy połączenia, bo kostnieją nam dłonie. Albo na nartach – telefon masz schowany w wewnętrznej kieszeni i nie chcesz rozbierać się z ciepłych warstw na stoku. Wtedy zegarek z funkcjami smartofna będzie wybawieniem. To urządzenie również pożyteczne dla kierowców, bo podczas rozmowy, ręce mogą leżeć na kierownicy. Szef kuchni, rybak, piekarz – każdy może z pożytkiem dla siebie korzystać ze smartwatcha. Jaki zatem wybrać? To zależy od Twoich preferencji.

Jeśli poszukujesz urządzenia z najważniejszymi funkcjami lub nie do końca jesteś przekonany do tego typu sprzętów, weź MyKronoz ZeBracelet2. To jeden z najtańszych smartwatchów na rynku, ale ze świetnym stosunkiem jakości do ceny. Możesz nim odbierać, kończyć lub odrzucać połączenia, sprawdzać od kogo przyszły SMSy, a wszystko będzie się działo na wyświetlaczu OLED. Dodatkowo posłuchasz ulubionej muzyki z powiązanego urządzenia. Ma też wbudowany miernik aktywności fizycznej - policzy ile zrobiłeś kroków, jak wiele kalorii spaliłeś i czy sypiasz odpowiednią ilość godzin. Wyznacz konkretne cele, a MyKronos rozliczy ich osiąganie, przygotuje podsumowania i statystyki. Przypomni Ci także, jeśli wyjdziesz z domu bez telefonu – gdy oddalisz się od niego na więcej niż 10 metrów, opaska zacznie wibrować. Oczywiście to również doskonała funkcja antykradzieżowa.

Nieco bardziej zaawansowany jest smartwatch Manta MA424. Oprócz funkcji podstawowych – obsługa rozmów i SMS - zsynchronizuje książkę telefoniczną, historię połączeń oraz wiadomości, więc będziesz miał kompletne informacje kto i kiedy dzwonił lub pisał. Jeśli zechcesz zrobić zdjęcie, na którym się pojawisz, a wzbraniasz się przed zdjęciami „z ręki”, możesz ustawić swój smartfon w oddali, by objął Ciebie, innych i piękny krajobraz, a migawkę uruchomisz właśnie zegarkiem. Gdybyś nie zdążył zapełnić przenośnego urządzenia ulubioną muzyką, dzięki temu smartwatchowi posłuchasz radia FM. Tak jak poprzedni inteligentny zegarek, posiada krokomierz i funkcję antykradzieżową. Jedna z mocniejszych baterii na rynku pozwoli na długo zapomnieć o telefonie.

Możesz też przenieść do smartwatcha większość z funkcjonalności telefonu. Samsung Gear S to smartfon na nadgarstek. Ma wejście na kartę SIM, więc nie tylko sparuje się z komórką, ale i ją zastąpi. Zredagujesz na nim SMSy i maile w jednym z 69 języków, jakie obsługuje klawiatura. Możesz też korzystać z niego bez używania rąk, dzięki technologii S Voice. Dodatkowo ma moduły Wi-fi do bezprzewodowej synchronizacji, pobierania i wysyłania danych; Bluetooth oraz GPS. Piesza nawigacja jest możliwa dzięki mapom offline. Te, razem z muzyką i innymi multimediami zmieszczą się na wbudowanej pamięci o pojemności 4 GB. Na niej możesz również przetrzymywać różne aplikacje, a najciekawsza z nich to S Health, czyli wirtualny trener. Dzięki odbiornikowi GPS oraz czujnikowi pulsu, ustali najlepsze rozwiązania treningowe, w zależności od zakładanych celów i pomoże Ci je osiągnąć. Idealnie wyprofilowany wyświetlacz dobrze opina rękę, a możliwość modyfikowania wyglądu tarczy zegarka oraz wymienne paski, pozwolą na stworzenie niepowtarzalnego i dopasowanego do Ciebie wyjątkowego smartwatcha.

Jak widzisz, zegarki są nadal praktycznymi urządzeniami, ale pełnią już zupełnie inne role. Nadal ułatwiają życie, z tym że w większym zakresie. Zapewne za jakiś czas smartwatchem będzie można zamykać zamki w drzwiach, wstawiać pranie, sterować bramą garażu czy podgrzać obiad w kuchence mikrofalowej. Mamy tylko nadzieję, że ich producenci w tej dziedzinie nie będą uczestniczyli w wyścigu o skonstruowanie największego wyświetlacza.

Nowości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

NorbertG (gość)

Dla zainteresowanych tematem zapraszam na bloga o smartwatch: http://smartwatch-test.blogspot.com/

lolek (gość)

o smartwatchach już każdy słyszał - żadna nowość, ale SMART RING? tego jeszcze nie słyszałem http://smartdeal.pl/nokia-fit-smart-ring/ wyczytałem tutaj, że można go nosić na palcu i prowadzić przez niego rozmowy telefoniczne. nie wiem, czy panom wypada w ogóle nosić taki gadżet :P czułbym się niezręcznie