Prawie 300 wypadków, w których zginęły co najmniej 25 osób - takie są wstępne statystyki długiego weekendu na polskich drogach. W Wielkopolsce także doszło do śmiertelnych wypadków.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Prawie 300 wypadków, w których zginęły co najmniej 25 osób - takie są wstępne statystyki długiego weekendu na polskich drogach. W Wielkopolsce także doszło do śmiertelnych wypadków.

W nocy z piątku na sobotę około godziny 1 na drodze krajowej nr 92 we wsi Zgierzynka pod Lwówkiem ford scorpio zahaczył o naczepę tira, który wyjeżdżał z przydrożnego parkingu. Kierowca auta osobowego, 70-letni mieszkaniec Torunia, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł. Podróżująca z nim 65-letnia kobieta jest w stanie ciężkim. Zarówno kierowca tira, jak i forda byli trzeźwi.

Dwie godziny później doszło do kolejnej tragedii. We wsi Borgowo na drodze nr 434 ze Śremu do Rawicza kierowca forda fiesty podczas wyprzedzania stracił panowanie nad autem. Samochód wpadł do rowu i kilkakrotnie koziołkował. Prawdopodobnie mężczyzna nie miał zapiętych pasów, gdyż wypadł przez boczną szybę. Przez to został przygnieciony przez własny pojazd. Zmarł w drodze do szpitala.

Także w sobotę doszło do kolejnego wypadku na drodze nr 92 w okolicy miejscowości Gaj Wielki w powiecie szamotulskim. Tam samochód uderzył w drzewo. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby.

Z kolei w piątek nad ranem w okolicach Okonka ciężarówka potrąciła śmiertelnie rowerzystkę. Kierowca tira zbiegł z miejsca wypadku.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!