W serii Praktyczny Przewodnik Wydawnictwa Pascal ukazały się Wyspy Kanaryjskie. Ta seria o największej tradycji w historii Pascala, liczy sobie w tej chwili już ponad sto tytułów i jest stopniowo uzupełniana o rejony ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W serii Praktyczny Przewodnik Wydawnictwa Pascal ukazały się Wyspy Kanaryjskie. Ta seria o największej tradycji w historii Pascala, liczy sobie w tej chwili już ponad sto tytułów i jest stopniowo uzupełniana o rejony świata, które najwspanialej jest odkrywać samemu.

Archipelag Wysp Kanaryjskich należący do Europy leży 95 km od wybrzeży Afryki i aż 1,4 tys. km od Półwyspu Iberyjskiego. Siedem głównych wysp znanych nie bez kozery jako Wyspy Szczęśliwe, to nie tylko komercyjny wypoczynek na plaży. Na trzech z nich główną atrakcją jest... całkowity brak atrakcji stworzonych ludzką ręką!

Wyjazd w rejony, gdzie zawsze świeci słońce, dla wielu łączy się z marzeniem o zajadaniu się świeżymi owocami... Owoce tu rosnące to w istocie esencja smaku - są mniejsze, bardziej słodkie i aromatyczne od swych południowoamerykańskich kuzynów. Tylko uważaj - po powrocie do kraju banany wydawać się będą pozbawione smaku.

Masz ochotę wybrać się na Wyspy Kanaryjskie, ale boisz się, że trafisz na stada znudzonych, spoconych plażowiczów? Przewodnik zdradzi Ci, gdzie i jak znaleźć najpiękniejszą, najrzadziej odwiedzaną plażę, do której wtajemniczeni trafiają na piechotę po godzinach wędrówki - oraz co zrobić, by spokojnie spędzić pod namiotem noc w jej pobliżu.

Jeżeli zechcesz na miejscu zaplanować wycieczkę np. do jaskini wydrążonej przez spływającą lawę, przewodnik spieszy z informacją o ograniczonej dziennej liczbie wejść, a także podaje od razu numery kontaktowe (z sugestią rezerwacji), dni i godziny otwarcia, precyzyjny dojazd oraz jak się ubrać, by podczas wycieczki na czworakach nie zedrzeć sobie naskórka z kolan... Praktyczny Przewodnik służy ramieniem, lecz zawsze dyskretnie i zawsze w tle.

Jakie są minusy Praktycznego Przewodnika? Niektórzy użytkownicy zwracają uwagę na jego masę. Mimo ekonomicznego papieru i zebrania informacji na stronie w sposób zapełniający ją niemal w pełni, książka jest cięższa niż przeciętny przewodnik - ale ważą w niej wyłącznie praktyczne informacje: wyczerpujące listy baz noclegowych, punktów gastronomicznych w każdej kategorii cenowej, przydatne numery kontaktowe i adresy, historia, geografia, obyczaje i kultura - jak również różnej maści ostrzeżenia tam, gdzie czytelnikowi przydać się one mogą...
(Pascal)
Wyspy Kanaryjskie. Przewodnik, Pascal, cena 49, 90 zł.
Mamy tę książkę dla internautów. Prosimy o kontakt z dopiskiem „Konkurs”.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!