Pozycja ,którą chciałbym polecić nie należy do nowości ,sympatycy historii zapewne już ją znają ,lecz ci ,którzy dopiero zaczynają pasjonować się tym tematem z pewnością zainteresuje.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pozycja ,którą chciałbym polecić nie należy do nowości ,sympatycy historii zapewne już ją znają ,lecz ci ,którzy dopiero zaczynają pasjonować się tym tematem z pewnością zainteresuje. Jest to powieść pana Kazimierza Korkozowicza składająca się z czterech części opisująca dzieje polskiego i polsko-litewskiego wywiadu przed ,w trakcie i po bitwie pod Grunwaldem. Pierwsza część to ,,Przyłbice i kaptury,, , druga to ,,Nagie ostrza,, oraz następne ,,Powrót Czarnego,, i ,,Synowie Czarnego,,. W powieściach tych ,w których występują ci sami bohaterowie oprócz wątków historycznych autor opisuje dzieje i losy ludzi pałających się wywiadem zarówno ze strony polskiej jak i z krzyżackiej. Są to ludzie różnego stanu , a więc księża ,zakonnicy ,rycerze ,mieszczanie ,chłopi ,a nawet zbóje. Zmagania sa przeróżne ,krwawe ,emocjonujące ,mnożą się porwania ,intrygi ,oszustwa ,ale oprócz tego są również wątki miłosne ,walki rycerskie , a opis maszerujących po Grunwald polskich wojsk i samej bitwy pod Grunwaldem jest wręcz pasjonujący jakiego nie znalazłem w żadnej innej literaturze - w porównaniu do ,,Nagich ostrz,, gdzie jest to opisane ,,Krzyżacy,, są wręcz ubogie. To tyle w skrócie , bardzo polecam.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!