W najbliższy weekend do Zbąszynia w powiecie nowotomyskim zjadą grzybiarze z Polski i zagranicy.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Odbędzie się tam bowiem Ogólnopolski Zlot Grzybiarzy, członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Grzybland”, których zaprosił do Zbąszynia organizator imprezy Robert Goździewicz.
Organizatorzy spodziewają się przyjazdu blisko 50 osób z całej Polski, a także z zagranicy.

Początek zlotu zaplanowano na piątek, na godz. 15. Wówczas nastąpi przywitanie i zakwaterowanie uczestników.
Od godz. 17 przewidziano zwiedzanie Kuźni w Nądni, spacer po lesie (Nowa Wieś Zbąska, Nądnia), a o godz. 20 ognisko z grzybowymi atrakcjami, chrzest „nowych” członków klubu, integracja, występy kapeli koźlarskiej.

Sobota rozpocznie się wyjazdem do lasu (Leśne Domki, Nowy Dwór) o godz. 10, gdzie odbędzie się konkurs na najwięcej znalezionych gatunków grzybów i inne dodatkowe konkursy.
Od godz. 15 przewidziano zwiedzanie Zbąszynia i udział w Mistrzostwach Motorowodnych, a o godz. 18 prezentacje dr. hab. M. Siwulskiego z Akademii Rolniczej w Poznaniu, pokaz grzybów leczniczych (shiitake, nameko, lakownica itd.) prowadzony przez K. Biernackiego, właściciela firmy Mycomed, specjalisty z zakresu uprawy grzybów egzotycznych i leczniczych.
Natomiast o godz. 20 rozpocznie się ognisko z pyrami w tle oraz rozwiązanie konkursów.

Niedzielne spacery po lasach w rejonie Chrośnicy i Łomnicy rozpoczną się rano o godz. 9.
Dla uczestników grzy-biarskiej imprezy przewidziane jest także zwiedzanie jedynej czynnej w Europie parowozowni, która znajduje się w pobliskim Wolsztynie.
Zakończenie zlotu planowane jest przez organizatorów na godz. 14.

Wiadomości Poznań, Wydarzenia Poznań

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!