Zieloni strzelali jak na zawołanie

Jacek Pałuba
Dużo radości kibicom, ale też sobie, dali piłkarze Warty Poznań podczas 5. kolejki rozgrywek I ligi. Zawodnicy trenera Bogusława Baniaka rozgromili przy Drodze Dębińskiej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Po serii trzech porażek ligowych i w Pucharze Polski, poznaniacy wyraźnie odzyskali wigor.

Szkoleniowiec warty nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z usług dwóch do tej pory podstawowych graczy – obrońcy Błażeja Jankowskiego i napastnika Pawła Iwanickie-go. Ich zastępcy w meczu z KSZO spisali się bez zarzutu (Maciej Wichtowski i Marcin Wojciechowski).

Od początku sobotniego pojedynku, na boisku iskrzyło między zawodnikami obu drużyn. Już w 11. minucie zieloni objęli prowadzenie, kiedy z rzutu karnego do siatki trafił Tomasz Magdziarz. Goście długo nie mogli się pogodzić z decyzją arbitra, który zauważył, że Marcin Klatt był faulowany w polu karnym. Zawodnicy KSZO twierdzili, że Klatt dotknął piłki ręką. Wcześniej natomiast żółtym kartonikiem ukarany został obrońca Warty Adrian Bartkowiak, chociaż opiekun KSZO domagał się czerwonej kartki.

W 35. minucie Warta prowadziła 2:0, kiedy gola zdobył Piotr Reiss, wykorzystując błąd jednego z obrońców. Krótko po rozpoczęciu drugiej odsłony w sytuacji sam na sam z bramkarzem był Klatt, ale został sfaulowany przez obrońcę Stachurskiego. Gracz KSZO obejrzał czerwoną kartkę, a drugą jedenastkę pewnie wykorzystał dla zielonych Magdziarz. Kiedy kilka minut później drugi z zawodników rywala opuścił boisko (ponownie czerwony kartonik), stało się jasne, że poznaniacy mogą pokusić się o wysokie zwycięstwo. Tak też się stało.

Trzy następne bramki zdobyli kolejno: Marcin Wojciechowski, Klatt i Jacek Kopaniarz. Warta grając z przewagą dwóch zawodników nie pozostawiła żadnych złudzeń ostro-wieckiej jedenastce i rozgromiła ją 6:0.