Przez dwa dni mieliśmy wrażenie, że koszykarska reprezentacja Polski jest najlepsza na świecie, ale wczoraj sen prysł. Sposób na podopiecznych Muliego Katzurina znaleźli Turcy, którzy bez problemu pokonali nas 87:69.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Cały mecz graliśmy beznadziejnie w obronie. Tak nie da się wygrać w mistrzostwach Europy - powiedział rozgrywający Krzysztof Szubarga.
Obie drużyny miały już zapewnione wyjście z grupy, jednak mecz nie toczył się o pietruszkę. Zwycięstwa z tego etapu będą uwzględnione w tabeli w następnej rundzie (tylko te odniesione nad drużynami, które awansowały).

Meczem z Turkami Polacy popsuli sobie statystyki. A szkoda, bo po dwóch spotkaniach były one imponujące. Gortat prowadził z największą liczbą bloków (7, drugi Lampe 6) i zbiórek (27). David Logan był zaś drugim najskuteczniejszym zawodnikiem mistrzostw (42 pkt).

Niestety, w zagranicznej prasie pojawia się coraz więcej głosów, o złej organizacji mistrzostw. Dziennikarz hiszpańskiej "Marki" narzeka, że organizatorzy polecili mu hotel, po którym biegają pająki wielkości monety 1 euro. Jak inni nie jest też zadowolony z promocji EuroBasketu w naszym kraju.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!