Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak   Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak

Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak (© Fot. Grzegorz Dembiński)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komisja Europejska zaakceptowała Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. Województwo dostanie 10 miliardów złotych.

Otwiera to drogę do szybkiego uruchomienia wsparcia finansowego z Unii Europejskiej dla przedsięwzięć realizowanych w Wielkopolsce. Do dyspozycji w ramach WRPO 2014+ jest 2,45 mld euro.

Według marszałka Wielkopolski Marka Woźniaka jest to doskonała wiadomość. - Jesteśmy w czołówce europejskich i polskich regionów, które uzyskały akceptację dla swoich programów i mogą rozpocząć wdrażanie - powiedział marszałek.

Zobacz też: Zmieniamy Wielkopolskę: Kontrakt terytorialny pozwoli rozwijać się efektywniej

Pieniądze zostaną przeznaczone na poprawę infrastruktury, walkę z bezrobociem oraz rozwój innowacyjnych technologii. Plany na przyszły rok są ambitne. Zakładają ogłoszenie konkursów w każdym z priorytetów inwestycyjnych. Wielkopolska otrzyma zatem kolejny zastrzyk unijnych pieniędzy.

W programie zapisano dwa tzw. duże projekty, które zamierza realizować samorząd: Szpital Matki i Dziecka w Poznaniu oraz modernizację linii kolejowej Poznań-Piła.

To jeden z pierwszych programów regionalnych w Europie, który został przyjęty przed końcem tego roku. Według władz samorządowych, WRPO z inwestycyjnego punktu widzenia jest najważniejszym dokumentem dla Wielkopolski.Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!