Łukasz Rychły zdobył tytuł Mistrza Polski cyklu King of Poland – wyścigów na 1/4 mili

Anna Borowiak
To kolejny wielki sukces Łukasza Rychłego! Mieszkaniec Kurowa zdobył tytuł Mistrza Polski sezonu 2022 organizacji King of Poland na 1/4 mili w kategorii FWD/NA.

W ubiegłym roku Łukasz Rychły zdobył tytuł Wicemistrza Grand Prix Polski w wyścigach na 1/4 mili. Od samego początku podkreślał jednak, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i chce sięgać po kolejne trofea. Chęć zdobycia tytułu mistrzowskiego dojrzewała podczas przygotowań do kolejnego sezonu.

Tym razem Łukasz Rychły zdecydował się na start w cyklu King of Poland, który składał się z pięciu rund rozgrywanych w różnych częściach Polski.

- Byłem pewien, że plan zdobycia tytułu mistrzowskiego tym razem się powiedzie. We wszystkich pięciu rundach zająłem pierwsze miejsce i stanąłem na podium klasyfikacji generalnej. Radość jest ogromna - mówi.

Jak sam przyznaje, sukces zawdzięcza nie tylko sobie, ale również wielkiemu wsparciu ze strony żony i sponsorów.

- Dziękuję im bardzo, bo wiem, że bez nich to mogłoby się nie udać - dodaje.

Łukasz Rychły snuje już ambitne plany na kolejny sezon. Jednym z najważniejszych założeń jest start w zawodach w Anglii, a jeśli czas pozwoli również w Czechach. Mieszkaniec Kurowa z pewnością znów weźmie udział w cyklu King of Poland i powalczy o utrzymanie tytułu Mistrza Polski.

- Przede mną dużo pracy, czekają mnie naprawdę intensywne tygodnie. Zimą muszę złożyć docelowy silnik i odbudować auto - podkreśla.

Pozostaje nam pogratulować i trzymać kciuki za kolejne sukcesy! O tych z pewnością będziemy informować na łamach naszego portalu. Powodzenia!

Łukasz Rychły zdobył tytuł Mistrza Polski cyklu King of Pola...