Dodaj zdjęcie profilowe

avatarPaweł Tomczak

Grodzisk Wielkopolski

Grodzisk: Otwarcie bazy rodzin Szlachetnej Paczki!

2014-11-19 11:51:32

3 tygodnie do finału SZLACHETNEJ PACZKI!

Szlachetna Paczka to jeden z projektów Stowarzyszenia Wiosna, który po raz 14 w Polsce i po raz 3 w Grodzisku organizuje pomoc dla rodzin żyjących w niezawinionej biedzie, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym.


O SZLACHETNEJ PACZCE mówimy, że jest to system pomnażania dobra, w którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi – szanując go i wierząc w jego potencjał. Nie jest to więc tylko doraźna pomoca z okazji świąt Bożego Narodzenia. Pomaga dostrzec człowieka, jego historię, często bohaterską postawę w zmaganiu się z problemami życia codziennego. Ukryty w niej jest przekaz "jesteś dla mnie ważny, zainteresowałem się twoim losem i chcę ci pomóc".

22 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl otworzy się baza z informacjami o rodzinach włączonych do Projektu. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla niej przygotować wyjątkowy prezent. Do każdej rodziny przypisany będzie także opiekujący się nią wolontariusz, który doradzi, jak stworzyć paczkę, aby ta odpowiadała jej konkretnym potrzebom.

Drużynę Szlachetnej Paczki w Grodzisku tworzy 18 SuperW – wolontariuszy, którzy przez ostatnie dwa miesiące odwiedzali rodziny potrzebujące w rejonie. Zdecydowali się wybrać spośród nich trzydzieści dziewięć tych - znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji życiowej, którym udzielona pomoc realnie pomoże w poprawie jakości życia.

Co wydarzy się w Kampanii SZLACHETNEJ PACZKI?

• 22 listopada
. Otwarcie internetowej bazy rodzin i event „Marsz na otwarcie bazy” w 15 miastach wojewódzkich w całej Polsce! W trakcie wydarzenia wolontariusze, muzycy, tancerze i bębniarze oznajmią całej Polsce, że można już wybrać rodzinę i przygotować Paczkę. Zaczynamy o godzinie 11:00!
22 listopada – 13 grudnia. Czas na przygotowanie paczek.
13 i 14 grudnia. FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI – weekend cudów, w trakcie którego zjednoczy się ponad 300 tys. Polaków - darczyńców, wolontariuszy, rodzin w potrzebie. Wspaniałej atmosfery będzie można doświadczyć odwiedzając Magazyny SZLACHETNEJ PACZKI w ponad 500 rejonach w Polsce. Relacje z FINAŁU SZLACHETNEJ PACZKI z całej Polski w TVP i na antenie radia RMF.
14 – 15 grudnia. RADOŚĆ PO FINALE – przekazujemy szacunkowe dane o pomocy (liczba osób, które się zjednoczyły aby wygrać z biedą, przybliżona wartość paczek do tej pory to 96 mln zł!).

Jak dołączyć do Drużyny SZLACHETNEJ PACZKI?

• Wybierz rodzinę w potrzebie i zrób paczkę
– baza rodzin dostępna będzie na www.szlachetnapaczka.pl od 22 listopada
Wpłać darowiznę korzystając z internetowego formularza na www.szlachetnapaczka.pl lub na konto PKO BP 22 1020 2892 0000 5802 0469 5146
Wysłać SMS o treści PACZKA na nr 75465 (5 PLN + VAT)
Dołącz do klubu WiP WIOSNA i Przyjaciele i wspierając projekt regularnymi wpłatami www.wiosnaiprzyjaciele.pl
• Zgłoś się, by zostać wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w kolejnej edycji projektu: www.superw.pl

Jesteś na profilu Paweł Tomczak - stronie mieszkańca miasta Grodzisk Wielkopolski. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj