MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Smartfon pomoże w popularnej przypadłości, która dokucza wielu osobom. Tobie też się przyda podczas podróży? Sprawdź

Anita Persona
Anita Persona
Firma Apple wychodzi na przeciw potrzebom osób z dolegliwościami związanymi z chorobą lokomocyjną.
Firma Apple wychodzi na przeciw potrzebom osób z dolegliwościami związanymi z chorobą lokomocyjną. Towfiqu barbhuiya/Unsplash
Różni ludzie borykają się z różnymi przypadłościami, ale okazuje się, że część z nich może zostać wsparta przez technologię. Oto przykład, jak smartfony mogą pomóc w popularnym wśród ludzi problemie i to w prosty sposób. Jeśli ciebie też męczy ta przypadłość, to koniecznie wypróbuj to nowe rozwiązanie.

Spis treści

iPhone i podróż bez choroby lokomocyjnej

Wśród nowinek technologicznych coraz częściej pojawiają się rozwiązania wspomagające różnego rodzaju problemy zdrowotne i nie tylko. Przykładem mogą być choćby gry poszerzające świadomość o chorobach psychicznych, jednocześnie będące świetną rozrywką. Producenci sprzętów inwestują z kolei w urządzenia pomagające w aktywizacji osób z niepełnosprawnościami, a teraz Apple wprowadziło nowość, która może zaskoczyć.

Amerykański gigant i producent urządzeń mobilnych zaprezentował i wprowadził w urządzeniach iPhone i iPad nowość dla osób z chorobą lokomocyjną. Jest to dość popularna przypadłość, w ramach której podczas jazdy samochodem lub innymi pojazdami niektórzy ludzie doświadczają zawrotów głowy i nudności. Jak się jednak okazuje, te objawy mogą zostać złagodzone, a jednym ze sposobów jest właśnie nowa funkcja Apple na iOS.

W największym uproszczeniu włączenie dostępnej już funkcji spowoduje pojawienie się na krawędziach ekranu naszego urządzenia animowanych kropek. Poruszają się one wraz z ruchami naszego sprzętu, dzięki czemu mózg ma wrażenie większej synchronizacji z otoczeniem. Pomaga to zmniejszyć zaburzenia, które wywołują konflikt sensoryczny będący podstawą choroby lokomocyjnej.

Jak smartfon pomoże w chorobie lokomocyjnej?

Trzeba przyznać, że nowość Apple to ciekawy, kolejny krok w kierunku pomocy osobom z różnego rodzaju zaburzeniami, w tym wypadku cierpiącym na chorobę lokomocyjną. A smartfon może pomóc w inny sposób pomóc w łagodzeniu objawów tej popularnej przypadłości?

Zacznijmy od tego, że podczas jazdy mobilne urządzenie może odwracać naszą uwagę od otoczenia i kiepskiego samopoczucia, łagodząc w ten sposób dolegliwości. Sprzęty te jednak nieodpowiednio stosowane mogą potęgować objawy, jeśli więc cierpimy na chorobę lokomocyjną, to przed podróżą warto:

  • Zmniejszyć jasność ekranu: Jasne światło może nasilać objawy choroby lokomocyjnej. Zmniejszenie jasności ekranu smartfona może pomóc w złagodzeniu tych objawów.
  • Wyłączyć wibracje: Wibracje emitowane przez smartfon mogą również nasilać objawy choroby lokomocyjnej. Wyłączenie wibracji może pomóc w ich złagodzeniu.
  • Używać trybu nocnego: Tryb nocny smartfona może zmniejszyć ilość emitowanego przez niego niebieskiego światła. Niebieskie światło może zaburzać sen i pogarszać objawy choroby lokomocyjnej.

Dobrym pomysłem są także aplikacje mobilne o tematyce relaksacyjnej, które są dostępne zarówno w Google Play, jak i App Store. Przykładem takiej zmniejszającej napięcie, a tym samym trochę łagodzącej problemy lokomocyjne aplikacji jest m.in. Breathe, czyli program pomagający w relaksacyjnym oddychaniu.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Sprawdź też:

od 7 lat
Wideo

Pismak przeciwko oszustom - fałszywe strony lotniska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Smartfon pomoże w popularnej przypadłości, która dokucza wielu osobom. Tobie też się przyda podczas podróży? Sprawdź - GRA.PL

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto