Sukces zawodników Grodziskiego Klubu Karate Kyokushin

OPRAC.:
Anna Borowiak
Grodziski Klub Karate Kyokushin
W sobotę, 9 marca, w Brennie odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin. Zawodnicy Grodziskiego Klubu Karate Kyokushin zaprezentowali się znakomicie i wrócili do domu z pucharami.

Grodziski Klub Karate Kyokushin istnieje od 4 lat. Trenerem jest Tomasz Jaciuk. Zajęcia odbywają się w Grodziskiej Hali Sportowej w każdy wtorek i czwartek. Członkowie klubu przekonują, że karate kyokushin to wszechstronny system wychowania i rozwoju psychofizycznego oparty o sztukę walki, będący syntezą wschodniej tradycji i nowoczesnych metod treningu. W sensie technicznym karate kyokushin to umiejętność walki oparta głównie o uderzenia i kopnięcia.

Jak wyjaśniają przedstawiciele grodziskiego klubu, karate stwarza idealna możliwość u dziecka i nastolatka do kształtowania odwagi, pewności siebie, stanowczości, dyscypliny, umiejętności wyznaczania sobie celów i dążenia do nich. Ponadto rozwija umiejętność koncentracji oraz uczy spokoju i opanowania.

Zawodnicy Grodziskiego Klubu Karate Kyokushin wzięli udział w VI Ogólnopolskim Turniej Karate Kyokushin, który odbył się w sobotę, 9 marca, w Brennie. Do rywalizacji przystąpiło aż 258 zawodników z 21 klubów.

Klub z Grodziska Wielkopolskiego reprezentowało 7 zawodników. Aż 4 z nich wróciło z pucharami! W kategorii Kumite Junior Młodszy Dziewcząt 14-15 lat -55 kg Aleksandra Nadobnik zajęła 2. miejsce. W kategorii Kumite Junior Młodszy Dziewcząt 14-15 lat +55 kg 3. miejsce wywalczyła Dominika Koprucka. 3. miejsce w kategorii Kumite Junior Młodszy Chłopów 14-15 lat -55kg zajął Aleksander Przybylski. Oliwia Meksa wywalczyła 2. miejsce w kategorii Kumite Kadet 10-11 lat +35kg.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!