Zawodnicy grodziskiej sekcji taekwondo olimpijskiego zostali wicemistrzami Polski!

Anna Borowiak
UKS Sokół Kościan
W miniony weekend w Tarnowie Podgórnym odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w Taekwondo Olimpijskim. O tytuły i medale walczyli między innymi zawodnicy z Grodziska.

Mistrzostwa Polski Młodzików w Taekwondo Olimpijskim odbyły się w terminie 18-19 listopada. Do rywalizacji o tytuł mistrzowski w kategorii wiekowej 10 i 11 lat przystąpili również zawodnicy grodziskiej sekcji klubu UKS Sokół Kościan. Klub reprezentowały cztery osoby: Lena Szymkowiak, Jagoda Kozłowska, Wojciech Wójcik i Olivia Gemzała.

- Cała czwórka spisała się świetnie, a ich walki były na bardzo wysokim poziomie zawodniczym

- podkreśla trenerka zawodników, Katarzyna Idziak.

Lena Szymkowiak została wicemistrzynią Polski młodzików w kategorii 30 kg. Tytuł wicemistrzyni Polski wywalczyła również Jagoda Kozłowska (kat. 36 kg). Drugim wicemistrzem Polski młodzików został Wojciech Wójcik (kat. 40 kg). Olivia tym razem wróciła bez medalu, ale za to z cennym doświadczeniem.

- Niestety w sportach walki nigdy nie wiadomo, kto zwycięży. Mimo wysokich umiejętności, czasami nic nie idzie po naszej myśli. Kiedy walkę się przegrywa, zawodnik odpada z turnieju. Mimo wszystko gratulujemy zdobycia cennego doświadczenia. Cała czwórka to wspaniali zawodnicy, bardzo zmotywowani, trenujący bardzo świadomie i wiem, że to nie koniec ich sukcesów