23 miliony złotych na remonty dróg w powiecie grodziskim

Ania Borowiak
Ania Borowiak
W poniedziałek, 6 lutego, ogłoszono wyniki kolejnego naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Tego samego dnia wojewoda Michał Zieliński spotkał się z samorządowcami we wsi Woźniki. To tu będzie bowiem realizowana inwestycja, na którą powiat grodziski otrzymał prawie 9 milionów złotych dofinansowania.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg powiat grodziski ma otrzymać 8 822 920,03 zł dofinansowania na remont drogi Buk - Woźniki - Kotowo, który zakłada budowę nowej nawierzchni od przejazdu kolejowego w Kotowie do granicy powiatu grodziskiego. Całkowita wartość zadania to 14 704 866,72.

W poniedziałek do Woźnik przyjechał wojewoda Michał Zieliński. Jak podkreślał podczas spotkania z przedstawicielami samorządów, w ramach naboru do gmin i powiatu grodziskiego trafi wsparcie w łącznej wysokości około 23 milionów złotych.

- Samorządy z powiatu grodziskiego od 2019 roku otrzymały 34 miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. W tym rozdaniu to kolejne 23 miliony złotych, co daje razem 57 milionów na drogi w powiecie grodziskim (...) Dziękuję państwu, że wspólnymi siłami tworzymy nową jakość infrastruktury drogowej w powiecie grodziskim - mówił wojewoda.

Starosta Mariusz Zgaiński podkreślał z kolei, że droga biegnąca przez Woźniki stanowi ważny szlak komunikacyjny.

- To teren rolniczy, przejeżdża tędy wiele samochodów ciężarowych - gruntowna wymiana nawierzchni, jej wzmocnienie i przebudowa ścieżki pieszo-rowerowej spowodują, że droga będzie długo służyła mieszkańcom. Na przebudowę czekała od lat siedemdziesiątych- mówił.

Nabór pomyślnie zakończył się również dla wniosku złożonego na przebudowę czwartego etapu drogi Wioska - Kobylniki - Grodzisk Wielkopolski (od miejscowości Gnin do miejscowości Wioska). Na ten cel powiat grodziski ma otrzymać 8 940 607,90 zł. Całkowita wartość zadania to 14 901 013,17.

Mniej szczęścia miały wnioski złożone na przebudowę drogi powiatowej Parzęczewo - Puszczykowo - Kotusz - granica powiatu - etap drugi i czwarty, które znalazły się na liście rezerwowej. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku pierwszego etapu remontu drogi Grodzisk - Kąkolewo. Starosta nie traci jednak nadziei.

- Tym razem się nie udało, ale będziemy próbować pozyskać środki w kolejnych naborach - zapowiada.

W ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina Granowo ma otrzymać 1 634 144,87 zł na przebudowę ulicy Dworcowej. Całkowita wartość inwestycji to 3 268 289,73.

- Każda droga jest dla mieszkańców ważna i z każdej takiej inwestycji się cieszmy - mówił wójt gminy Granowo, Zbigniew Kaczmarek.

Remont Placu św. Anny, ulicy Garbary i Poznańskiej w Grodzisku Wielkopolskim mają zostać przeprowadzone przy udziale dofinansowania w wysokości 1 715 998,89 zł (całkowita wartość inwestycji to 3 431 997,77). Gmina składała również wniosek na budowę ul. Atletycznej i ul. Wioślarskiej w Grodzisku Wielkopolskim, ale zadanie nie zakwalifikowało się do dofinansowania.

W Kamieńcu przebudowana ma zostać droga gminna Jaskółki – Konojad. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg gmina pozyskała na ten cel 1 899 640,50 zł, a całkowita wartość zaplanowanych prac to 3 799 280,99.

23 miliony złotych na remonty dróg w powiecie grodziskim

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Francja podwyższy wiek emerytalny. Protesty na miarę żółtych kamizelek

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie