Bar Dworcowy wraca do Grodziska. Otwarcie odbędzie się jednak nieco później

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Anna Borowiak
Zapowiadane otwarcie Baru Dworcowego w Grodzisku Wielkopolskim odłoży się w czasie. Nowe miejsce na kulinarnej mapie nie ruszy jak wcześniej zakładano 1 lipca. Stanie się to w drugiej połowie miesiąca.

Bar Dworcowy już kiedyś działał w naszym mieście i wielu mieszkańców do dziś wspomina go z sentymentem. Inicjatywa przywrócenia go do życia spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem w naszej społeczności. Przypomnijmy, że zatrudnienie znajdą tam również osoby niepełnosprawne, które w tym miejscu będą mogły uczyć się między innymi zasad handlu oraz odpowiedzialności za sukces przedsięwzięcia.

Bar Dworcowy wraca do naszego miasta, choć w zdecydowanie odświeżonej wersji. Prowadzić go będzie Spółdzielnia Socjalna "Dworzec", która została utworzona przy Ośrodku Pomocy Społecznej. Wiadomo już, że bar będzie czynny 7 dni w tygodniu. Gotowe jest również menu z ofertą, która będzie dostępna dla klientów.

- Znajdzie się w nim cała gama propozycji, która częściowo będzie nawiązywać do dawnych tradycji Baru Dworcowego, ale przede wszystkim będzie to kuchnia domowa, przystępna cenowo i zachęcająca. Zależy nam na tym, żeby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie - wyjaśniał już kilka tygodni temu dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Wiesław Kasprzak.

Ma to być przede wszystkim miejsce przyjazne dla wszystkich pokoleń. W ofercie znajdą się nie tylko potrawy, które starszym przypomną młodzieńcze lata, ale również domowe obiady, ciasta, kawa, herbata i kilka innych propozycji.

Bar miał wystartować 1 lipca, ale otwarcie trzeba było odłożyć w czasie.

- Gastronomia w budynku Centrum Ekonomii Społecznej przy ul. Kolejowej 18 w Grodzisku Wielkopolskim rozpocznie swoją działalność w drugiej połowie lipca 2021. Powodem opóźnienia są prace wykończeniowe oraz względy formalno-prawne. Mamy nadzieję, że rodzinna przystań usługowa nie zawiedzie Państwa. W lipcu promocje. Niebawem zapoznamy Państwa z planowaną miesięczną ofertą menu, cennikiem oraz zasadami wykupu posiłków w abonamencie- zapewnia zastępca dyrektora OPS, Ewa Chróst.

Grodzisk: W lipcu startuje Bar Dworcowy. Powrócą wspomnienia...

Religia i etyka w szkole. Kto ma kształcić nauczycieli etyki?

Wideo

Dodaj ogłoszenie