Bukowiec. I półmaraton za nami [ZDJĘCIA]

PEW
Dokładnie 198 zawodników stanęło na starcie I Półmaratonu Crossowego „Latający Olęder”, który został rozegrany w ostatnią niedzielę w Bukowcu. Punktualnie o 11.00, na stadionie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Korona”, na znak startera, zawodnicy z impetem ruszyli na trasę.

Na szczęście dopisała pogoda. Wszyscy zawodnicy, jeszcze przed startem zgodnie podkreślali, że aura była dla nich idealna – z nieba nie lał się żar, nie padał też deszcz. Nic dziwnego, że wielu z nich pobiło swoje rekordy życiowe.

Oprócz siły mięśni i pogody zawodnikom z pewnością pomogła też zgromadzona na stadionie i na trasie biegu, głośno dopingująca, publiczność.

Kilkanaście minut po godzinie 12.00 na stadionie pojawiła się czołówka biegaczy. Pierwszy linię mety przekroczył Marcin Zagórny, reprezentujący Radnica Sport Team. Pokonanie 21,075 kilometra zajęło mu godzinę i 15 minut. Tuż za nim na mecie zameldował się Piotr Humerski zawodnik Grodziskiego Klubu Biegacza. Trzeci był Rafał Grabski, również z GKB.

Wśród pań najlepsza okazała się Anna Ficner ze Złotoryi. Kilka minut później na metę przybiegła Agnieszka Golak z Wyrzeki. Na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Popiołek z Żelazkowa.

Najszybszym mieszkańcem, a właściwie mieszkanką Bukowca okazała się Marzenna Perz, reprezentująca Nowotomyski Klubu Biegacza „Chyży”, i to właśnie ona odebrała puchar ufundowany przez naszą redakcję.