Burmistrz Piotr Hojan: Publikowane wizualizacje odbieram jako próbę wywierania presji

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Anna Borowiak
Nie milkną echa informacji o planach budowy wielkopowierzchniowego obiektu handlowego przy ulicy Fabrycznej w Grodzisku Wielkopolskim. - Publikowane wizualizacje odbieram jako próbę wywierania presji na grodziskim samorządzie i opinii publicznej - kontruje informacje przekazane przez inwestora burmistrz Piotr Hojan.

Spółka TUF RE zapowiedziała w tym tygodniu, że już w przyszłym roku w Grodzisku Wielkopolskim rozpocznie się budowa parku handlowego. Obiekt ma powstać przy ulicy Fabrycznej. Na terenie nowego obiektu powstaną sklepy wiodących polskich i zagranicznych marek z sektora spożywczego, drogeryjnego, modowego, sportowego, czy elektroniki.

Szans na realizację tych planów nie widzi burmistrz Piotr Hojan, o czym informowaliśmy tego samego dnia. - Ponownie informuję, że stanowisko Burmistrza Grodziska Wielkopolskiego oraz Rady Miejskiej w Grodzisku Wielkopolskim nie uległo zmianie. Przypominam, że możliwość lokalizacji obiektów handlowo-usługowych, w tym o powierzchni sprzedaży powyżej 2000 m2 przewiduje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu położonego w rejonie ul. Zielonogórskiej i ul. Poznańskiej, pomiędzy marketami Mrówka i Netto- napisał Piotr Hojan w porannym oświadczeniu.

Burmistrz wskazuje również, że teren, na którym wskazuje się budowę galerii przeznaczony jest- zgodnie z postanowieniami obowiązującego tam miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - pod tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów z dopuszczeniem zabudowy usługowej wyłącznie jako towarzyszącej funkcji produkcyjnej.

- Do Urzędu Miejskiego w Grodzisku Wielkopolskim nie wpłynął w ostatnim czasie wniosek o zmiany postanowień tego planu. Doniesienia prasowe i publikowane wizualizacje odbieram jako próbę wywierania presji na grodziskim samorządzie i opinii publicznej - komentuje informacje przekazane przez inwestora.

Burmistrz od samego początku wskazywał, że nie jest przeciwny powstaniu takiego obiektu w naszym mieście, ale wyłącznie w miejscu do tego przeznaczonym. Teren przy ulicy Fabrycznej, zdaniem Piotra Hojana, powinien pozostać dostępny dla sektora przemysłowego. - Rozwój gospodarczy gminy jest dla mnie bardzo ważny i wspierać będę realizację inwestycji gospodarczym z korzyścią dla naszych mieszkańców. Nie można jednak zapominać, że projekty inwestycyjne muszą być zlokalizowane w miejscach do tego przeznaczonych- tłumaczy.

Inwestor zakłada, że rozpocznie budowę w połowie 2021 roku. W pierwszej kolejności musi otrzymać pozwolenie na budowę, które leży w rękach starostwa powiatowego. Czy tak się stanie? Do tematu wrócimy.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie