Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Centrum Kultury w Wielichowie stara się o dofinansowanie na remont sali

Aleksandra Glapa
Aleksandra Glapa
Centrum Kultury w Wielichowie
Centrum Kultury w Wielichowie, będące sercem artystycznego życia lokalnej społeczności, wkracza na nową drogę – planuje gruntowny remont sali. Projekt ma na celu stworzenie jeszcze lepszych warunków dla artystów i publiczności.

Sala Centrum Kultury odgrywa istotną rolę w życiu społeczności, pełniąc funkcję miejsca spotkań, koncertów, przedstawień teatralnych i różnego rodzaju wydarzeń kulturalnych. Jednak, jak to bywa z obiektami o tak intensywnym użytkowaniu, sala ta wymaga pewnych modernizacji i renowacji. Centrum Kultury w Wielichowie stara się o dofinansowanie na remont sali w ramach programu „Kulisy Kultury”, którego organizatorem jest Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Program ma na celu poprawę warunków funkcjonowania domów kultury i bibliotek na terenie województwa.

- W piątek 19 stycznia złożyliśmy wniosek w ramach tego programu, 16 lutego będą wyniki. Mamy nadzieję, że uda nam się pozyskać środki

- mówi Grzegorz Herman, dyrektor Centrum Kultury w Wielichowie.

Koszty remontu szacowane są na 105 tysięcy złotych, a dofinansowanie ma pokryć 70 procent zakładanej kwoty. Prace będą obejmować remont ścian, podłogi oraz zakup nowego sprzętu do nagłośnienia i mikrofonów.

Wnioskując o dofinansowanie, Centrum Kultury w Wielichowie nie tylko dba o swoją salę, ale także o zwiększenie atrakcyjności oferty kulturalnej dla mieszkańców i odwiedzających. Remont sali nie tylko poprawi warunki techniczne, ale także stworzy bardziej nowoczesne i komfortowe otoczenie, co przyczyni się do lepszej jakości organizowanych wydarzeń.

Warto wspomnieć, że kilka dni temu oddano po remoncie salę wiejską w Prochach, której modernizację udało się przeprowadzić dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z tego samego programu. Mieszkańcy wsi zyskali nowoczesną i elegancką przestrzeń, w której będą mogli się spotykać i integrować.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto