Dyskobolia: Nie spoczywamy na laurach. Chcemy działać na rzecz lokalnej społeczności

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Lightmoon - Pracownia kreatywna
Nasza Dyskobolia została niekwestionowanym liderem rundy jesiennej. Klub nie spoczywa jednak na laurach i już teraz myśli o kolejnych spotkaniach. W przerwie pomiędzy spotkaniami organizuje również zbiórkę krwi, a w planach jest utworzenie sekcji juniorskich.

- Nasz klub od początku nastawiony był nie tylko na sport, ale również na działalność na rzecz lokalnego środowiska. Chcemy wpisywać się w życie Grodziska Wielkopolskiego i jego mieszkańców nie tylko jako drużyna sportowa- mówi prezes biało-zielonych, Filip Groszczyk.

Dyskobolia organizuje zbiórkę krwi

Nim piłkarze znów wybiegną na murawę, zapraszają do udziału w organizowanej przez klub zbiórce krwi. Akcja zaplanowana została na niedzielę, 27 grudnia. - Jako pierwsi krew będą oddawać piłkarze i działacze Naszej Dyskobolii. Liczymy również na to, że w naszej akcji wezmą udział mieszkańcy, kibice i sympatycy klubu, do czego serdecznie zachęcamy- mówi Groszczyk.

Krew będzie można oddać na grodziskim Starym Rynku od godziny 9 do 15. Każdy krwiodawca, oprócz słodkiego upominku, otrzyma również klubowy gadżet. - Honorowym patronatem naszą akcję objął burmistrz Piotr Hojan- dodaje nasz rozmówca.

Powstaną sekcje juniorskie

Ale to nie wszystko, co planuje drużyna w najbliższym czasie. Trwają przygotowania do utworzenia dwóch sekcji juniorskich. - Chcemy poszukiwać i szlifować lokalne młode talenty piłkarskie, które później będą mogły uzupełnić kadrę Dyskobolii. Pod okiem trenerów będą szkolić się piłkarze, którzy w przyszłości będą mogli reprezentować biało-zielone barwy- zaznacza prezes klubu. Sekcję juniora młodszego i juniora starszego będą trenować piłkarze Naszej Dyskobolii, posiadający stosowne licencje i uprawnienia. O szczegółach i naborze klub będzie informować w najbliższym czasie.

W połowie stycznia kadra Dyskobolii wraca do treningów. - Mamy już opracowany pełen plan na najbliższe miesiące. Trener Nolka ma wiele pomysłów, które sukcesywnie będziemy wdrażać w życie tak, aby sprostać apetytom kibiców i wymaganiom wyższych lig, do których, głęboko wierzę, będziemy awansować- tłumaczy Filip Groszczyk.

Rozrywki mają zostać wznowione 6 marca, ale już w okresie przygotowawczym kibiców będzie czekać sporo emocji. Na grodziskim stadionie rozegranych zostanie aż pięć spotkań sparingowych – z Orkanem Chorzemin, Gromem Wolsztyn, Sokołem Rakoniewice, Lipnem Stęszew oraz Pogonią Śmigiel.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie