Dyskobolia pokonała Drużynę Wiary Lecha. Biało-zieloni grają dalej w Pucharze!

Anna Borowiak
Dyskobolia pokonała Drużynę Wiary Lecha. Biało-zieloni grają dalej w Pucharze! Anna Borowiak
Wynikiem 1:0 zakończyło się spotkanie, w którym Nasza Dyskobolia pokonała Drużynę Wiary Lecha. I choć przez 90 minut padła tylko jedna bramka, kibice mogli obejrzeć dziś pełen emocji mecz.

Stawką pojedynku był awans do 1/8 okręgowego finału Pucharu Polski, który udało się wywalczyć gospodarzom. Pierwsza połowa spotkania była bardzo wyrównana. Większość meczu rozegrano w środkowej części boiska. Gra była często przerywana faulami i żadna z drużyn w znaczący sposób nie zagroziła bramce rywala. W pierwszych 45 minutach ani gospodarze, ani goście, nie oddali celnego strzału.

Obraz gry diametralnie zmienił się w drugiej połowie na korzyść biało-zielonych. Drużyna Dyskobolii po przerwie wyszła na boisko bardziej skoncentrowana, częściej odbierała piłkę przeciwnikom i szybkimi podaniami uruchamiała ofensywnych zawodników. Wyróżnić należy Arkadiusza Kubickiego i Krystiana Koszutę, którzy najczęściej dochodzili do klarownych sytuacji podbramkowych. Bramkę na wagę awansu zdobył na początku drugiej połowy Jakub Mania.

W trakcie meczu kibice biało-zielonych odpalili race. Na stadionie pojawili się funkcjonariusze grodziskiej komendy wspierani przez Oddział Prewencji Policji w Poznaniu.

- Działaliśmy w tej sytuacji prewencyjnie. Wylegitymowaliśmy 30 osób, nie legitymowaliśmy dzieci. Jeśli właściciel stadionu złoży do nas wniosek o niezastosowanie się do regulaminu przez kibiców, wówczas będziemy prowadzić dalsze czynności. Jeśli taki wniosek nie wpłynie, sprawa na legitymowaniu się zakończy - mówi st. sierż. Aleksandra Hoffmann, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim.

Dyskobolia pokonała Drużynę Wiary Lecha. Biało-zieloni grają...