Dyskobolia szlifuje formę przed nadchodzącą rundą. Biało-zieloni pokonali Pogoń Śmigiel

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Dyskobolia szlifuje formę przed nadchodzącą rundą wiosenną. Regularne treningi przynoszą oczekiwane efekty. W niedzielnym spotkaniu biało-zieloni pokonali drużynę Pogoni Śmigiel.

Dyskobolia wróciła do treningów. W niedzielnym meczu sparingowym z łatwością pokonała Pogoń Śmigiel. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:0. Podopiecznym trenera Radosława Nolki udało się wdrożyć nowe warianty gry, które były szlifowane przez ostatnie tygodnie.

Skuteczny atak pozycyjny

Drużyna gości przez większość spotkania starała się zamknąć na własnej połowie, jednak Dyskobolia postawiła na skuteczny atak pozycyjny, który zaowocował wieloma sytuacjami pod bramką rywali. Drużyna Pogoni Śmigiel była nastawiona na kontrataki, które były szybko niwelowane przez formację defensywną zawodników z Grodziska. Kluczową rolę w odbiorze piłki jak zwykle miał Dominik Dziurla.

W drugiej połowie spotkania wolne strefy boiska skutecznie wykorzystywał prawoskrzydłowy Abdu Salem, który dzięki swoimi ofensywnym wejściom w pole karne rywali zaliczył asystę przy bramce.

Bezbłędny występ w bramce gospodarzy zaliczył Cezary Dziedzic, który przez całe spotkanie, mimo młodego wieku, zachował zimną krew. Trenera i sztab cieszy, że sprostał odpowiedzialności, która została mu powierzona.

Ambicją klubu jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej

Forma szlifowana na regularnych treningach pod okiem Radosława Nolki przynosi oczekiwane efekty i daje nadzieje na nadchodzącą rundę wiosenną. Nastroje w drużynie i sztabie szkoleniowym są optymistyczne. Ambicją klubu jest awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Po rundzie jesiennej, biało-zieloni zajmują pierwsze miejsce w tabeli, mając na koncie 39 punktów.

Nasza Dyskobolia buduje solidny fundament na nadchodzącą rundę. Drużyna dąży przede wszystkim do stabilizacji i zgrania zawodników. Kadrę biało-zielonych wzmocnił w ostatnim czasie Arkadiusz Kubicki, który do tej pory był zawodnikiem Orła Granowo. Jego rolą w drużynie będzie przede wszystkim kreowanie gry ofensywnej na pozycji środkowego pomocnika.

Zobaczcie zdjęcia z dzisiejszego sparingu:

Dyskobolia szlifuje formę przed nadchodzącą rundą. Biało-zie...

Kolno wolne od koronawirusa

Wideo

Dodaj ogłoszenie