Dyskobolia uległa Olimpii Koło. Nie tak miało wyglądać rozpoczęcie rundy wiosennej

Anna Borowiak
Nie tak miał wyglądać początek wiosennej rundy w wykonaniu podopiecznych trenera Nolki. Nasza Dyskobolia na własnym boisku uległa wiceliderowi tabeli, Olimpii Koło. Sobotnie spotkanie zakończyło się wygraną gości i wynikiem 1:2.

W sobotę, 18 marca, na grodziskim stadionie Nasza Dyskobolia rozpoczęła rozgrywki rundy wiosennej. Pierwszym rywalem biało-zielonych była Olimpia Koło, która zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli.

Pierwsza bramka padła już w trzeciej minucie. Gol zdobyli goście po strzale z rzutu karnego. Tym samym zawodnicy Olimpii już od pierwszych minut wypracowywali wyraźną przewagę nad drużyną gospodarzy, co potwierdzili kolejnym celnym trafieniem.

od 16 lat

Podopieczni trenera Nolki nie dostarczyli mu dziś powodów do radości, choć druga część spotkania była zdecydowanie bardziej wyrównana. Pod koniec meczu zawodnikom Naszej Dyskobolii udało się celnie trafić do siatki rywali. Autorem bramki na 1:2 był Kacper Ruta.

Sędzia doliczył osiem minut do regulaminowego czasu gry. Mimo tego, biało-zieloni nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

Tego samego dnia o godzinie 9:30 juniorzy Naszej Dyskobolii, pod wodzą trenera Michała Zajączkowskiego, rozpoczęli swój pierwszy mecz ligowy na poziomie wojewódzkim i ta premiera okazała się być bardzo udaną. Biało – zieloni wygrali 4:3, a hattricka w tym spotkaniu ustrzelił Karol Cecuła. Czwarte trafienie dorzucił Bartosz Piosik.

Dyskobolia uległa Olimpii Koło. Nie tak miało wyglądać rozpo...