Dyskobolia z awansem do klasy okręgowej i nowym trenerem!

Redakcja
Dzięki zmianom w systemie rozgrywek, Dyskobolia Grodzisk awansuje do klasy okręgowej. To jednak nie jedyna zmiana, która czeka biało-zielonych. Drużyna rozpoczyna pracę z nowym trenerem.

Gdy w klubie piłkarskim dochodzi do zmiany trenera, możemy mówić wówczas o swego rodzaju rewolucji. Zawodnicy rozumieją, że pewien etap dobiegł końca, wypracowane schematy gry i zasady obowiązujące w klubie ulegną zmianie.Batutę przejął inny dyrygent, który również będzie oceniany po efektach swojego działa.

Nowy trener - Radosław Nolka, mieszkańcom i sympatykom grodziskiej Dyskobolii nie musi być szerzej przedstawiany. Od najmłodszych lat związany z grodziskiem klubem przeszedł wszystkie etapy rozwoju piłkarskiego, aż do epizodu ekstraklasowego. Dziś, jako adept nowoczesnej wizji futbolu chce rozwijać się w roli trenera. Taka perspektywa wydaje się być idealna dla obu stron - Dyskobolia jako klub zyska nowatorskie podejście do prowadzenia drużyny, trener natomiast będzie mógł budować zespół i kształtować swój trenerski warsztat na młodych zawodnikach.

- Jestem rodowitym grodziszczaninem i mimo że przez ostatnie 11 lat z różnych przyczyn moja przygoda z piłką toczyła się wokół innych klubów, to zawsze tym „moim” klubem była Dyskobolia. To właśnie tutaj stawiałem pierwsze kroki jako zawodnik, aż do poziomu seniora w Ekstraklasie. Nic więc dziwnego, że nie zastanawiałem się zbyt długo, kiedy otrzymałem propozycje objęcia funkcji trenera- podkreśla pełen entuzjazmu Radosław Nolka.

Jednak na początku drogi dostrzegalne są problemy kadrowe - sezon 2018/2019 mocno dał się we znaki naszym zawodnikom. Pięciu podstawowych graczy doznało kontuzji, które oznaczają dla nich długi rozbrat z piłką. Mimo problemów kadrowych trener jasno sprecyzował cel na nadchodzący sezon - awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

- Razem jesteśmy w stanie wznieść grodziską piłkę na wyższy poziom. Po 11 latach wracam do rodzimego klubu, któremu zawdzięczam bardzo wiele- mówi Radosław Nolka.

Należy w tym miejscu zaznaczyć, że 11 lat rozbratu z Dyskobolią nie oznacza wertowania kanałów telewizyjnych. Nowy trener grodziskiej Dyskobolii zdobył w tym czasie licencję trenerską UEFA B i z powodzeniem prowadzi Grodziską Akademię Piłkarską, która kształci młody narybek piłkarski. Trener przedstawił swoją wizję pracy zawodnikom podczas pierwszego spotkania.

- Jestem po spotkaniu zarówno z piłkarzami, jak i zarządem i wierzę, że razem jesteśmy w stanie wznieść grodziska piłkę na wyższy poziom. To miasto po prostu na to zasługuje- mówi.

I dodaje: -Dołożę wszelkich starań żeby tak było. Będziemy trenować trzy razy w tygodniu. Głównym obiektem treningowym będzie grodziski stadion. Będziemy również korzystać z kompleksu naszego sponsora Behapowiec Gym, czyli siłowni i basen- dodał. Nastroje w klubie są zatem optymistyczne. Dopinane są nowe transfery, zarząd klubu stara się uzupełnić luki kadrowe tak, aby nowy szkoleniowiec miał jak największa możliwość selekcji na poszczególnych pozycjach.

- Głęboko wierzę, że przygotujemy się odpowiednio do nadchodzącego sezonu i nasza gra będzie cieszyła oko kibiców, których bardzo serdecznie zapraszam na nasze mecze - dodaje nowy trener.

Zarząd klubu pragnie również podziękować byłemu szkoleniowcowi Dyskobolii, Tomaszowi Piątyszkowi, za wspólne prowadzenie drużyny i wkład w jej odbudowę. - Jako jeden z nielicznych podjął się ogromnego wyzwania wskrzeszenia grodziskiego klubu, poświęcając mu swoją wiedzę i wieloletnie doświadczenie - usłyszeliśmy.

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie