Festiwal Zawodów. Już po raz ósmy młodzież mogła poznać oferty przyszłych pracodawców

Ania Borowiak
Ania Borowiak
W środę, 22 marca, w Grodziskiej Hali Sportowej przedsiębiorcy ponownie spotkali się z uczniami szkół w ramach kolejnej edycji Festiwalu Zawodów.

Celem Festiwalu Zawodów jest możliwość poznania przez uczniów grodziskiego i okolicznego rynku pracy, prezentacja bogatej oferty kształcenia technicznego i zawodowego w ZST oraz zachęcenie młodzieży do poszukiwania interesujących zawodów.

Festiwal jest zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego, Powiatowy Urząd Pracy w Grodzisku oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. W tym roku, jak zapowiadali organizatorzy, impreza powróciła z „podwójną mocą".

Dalsza część tekstu pod materiałem video:

Festiwal kierowany jest głównie do uczniów ostatnich klas, którzy stoją przed dylematem wyboru zawodu. Spotkanie z przyszłymi pracodawcami ma pomóc młodym ludziom w wyborze drogi zawodowej. Uczniowie młodszych klas mogli zapoznać się z ofertą kształcenia Zespołu Szkół Technicznych, odpowiadającą potrzebom lokalnego rynku pracy.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się wrócić do tej jakże cennej formuły naszych spotkań, podczas których rozmawiamy o drodze zawodowej młodzieży - mówił podczas otwarcia Festiwalu Zawodów starosta powiatu grodziskiego, Mariusz Zgaiński.

Podziękował również wszystkim organizatorom i wystawcom, których w tym roku było blisko siedemdziesięciu. Swoją ofertę przyszłym potencjalnym pracownikom prezentowali przedsiębiorcy z całej Wielkopolski, policja, straż, ratownicy medyczni, wojsko oraz najróżniejsze instytucje.

Podczas wydarzenia zaprezentowano kierunki kształcenia i zawody w Technikum oraz Szkole Branżowej I Stopnia, a także koła zainteresowań ZST, w których uczniowie mogą realizować swoje pasje i zainteresowania. Swoją ofertę przedstawiły również zaprzyjaźnione ze szkołą organizacje, między innymi Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu, Cech Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Grodzisku Wlkp., Zrzeszenie Handlu i Usług w Grodzisku Wlkp. i wiele innych.

- To jest dobry czas, żeby dokonać właściwego wyboru dalszej drogi zawodowej. Życzę, żeby ten dzień ułatwił wam dokonanie mądrych wyborów, a praca zawodowa była dla was przyjemnością - dodał Mariusz Zgaiński.

Oficjalnego otwarcia ósmej edycji Festiwalu Zawodów dokonali dyrektor Zespołu Szkół Technicznych imienia Eugeniusza Kwiatkowskiego Anna Matysiak i starosta Mariusz Zgaiński. Z możliwości spotkania z przedstawicielami firm skorzystali przede wszystkim młodzi ludzie, którzy stoją przed wyborem swojej dalszej drogi zawodowej. Nie brakowało też przedszkolaków, dla których na wielu stoiskach przygotowano mnóstwo atrakcji.

Festiwal Zawodów. Już po raz ósmy młodzież mogła poznać ofer...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie