Gala Szlachetnej Paczki w Grodzisku. "To wszystko to nasz wspólny sukces"

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Gala Szlachetnej Paczki w Grodzisku. "To wszystko to nasz wspólny sukces"
Gala Szlachetnej Paczki w Grodzisku. "To wszystko to nasz wspólny sukces" Anna Borowiak
Wolontariusze Szlachetnej Paczki mają realny wpływ na życie konkretnych osób w potrzebie. Ich nieoceniona pomoc, której finał obserwujemy zawsze podczas przypadającego w grudniu "weekendu cudów", poprzedzony jest wieloma tygodniami ciężkiej pracy i zaangażowaniem w projekt wielu osób. Wszystkim tym, którzy włączyli się w ubiegłoroczną edycję Szlachetnej Paczki w powiecie grodziskim, podziękowano podczas gali, która odbyła się w piątek, 3 lutego, w Centrum Kultury Rondo.

Gala Szlachetnej Paczki w Grodzisku Wielkopolskim. "To wszystko to nasz wspólny sukces"

Szlachetna Paczka to projekt niezwykły, który łączy ludzi. Łączy wszystkich tych, którzy chcą pomagać tym, którzy o pomoc wcale nie proszą, choć bardzo jej potrzebują. Darczyńcom, wolontariuszom, partnerom akcji, która od lat porusza nasze serca, podziękowano podczas tradycyjnej już gali. Ci, którzy włączyli się w ubiegłoroczną edycję Szlachetnej Paczki w powiecie grodziskim, spotkali się w piątek w Centrum Kultury Rondo.

Kilka ciepłych słów w kierunku wolontariuszy skierowali przedstawiciele samorządów - starosta Mariusz Zgaiński, burmistrz Grodziska Piotr Hojan i burmistrz Wielichowa, Honorata Kozłowska.

Lider rejonu, Marcin Golczak, w swoim przemówieniu podkreślał, że to był rok wyjątkowy, pełen niespodzianek i wyzwań.

- Gdy we wrześniu zaczynaliśmy odwiedzać rodziny, nie spodziewaliśmy się, że odwiedzimy ich aż 60, z czego połowę uda nam się zakwalifikować do projektu. To właśnie do tych 30 rodzin trafiły 563 paczki przygotowane przez 2700 darczyńców, o łącznej wartości blisko 135 tysięcy złotych. (...) To wszystko to nasz wspólny sukces - podkreślał.

Jak dodał, nieoceniona jest praca wolontariuszy, ale równie ważne jest wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli, którzy włączają się w kolejne edycje Szlachetnej Paczki. Na scenie stanęli również wolontariusze, którzy opowiedzieli własne historie związane ze Szlachetną Paczką.

Słowa podziękowania skierowano do osób zaangażowanych w organizację ubiegłorocznej edycji Szlachetnej Paczki w powiecie grodziskim. Wolontariusze dziękowali przedstawicielom samorządów, pracownikom ośrodków pomocy społecznej, szkół, przedszkoli, firm i instytucji kultury, którzy wspierali ich działania.

Podczas spotkania nie zabrakło niespodzianek. Pierwszą z nich był występ iluzjonisty, Jakuba Walkowiaka. Następnie wszyscy uczestnicy gali, na podstawie otrzymanych wcześniej losowych słów, przygotowali krótkie rymowanki. Pomysłowość i kreatywność drużyn nagrodzono oklaskami.

Tradycyjnie już nie zabrakło akcentu muzycznego. Najpierw na scenie pojawili się członkowie zespołu Muerta. Tuż po nich wystąpili Joanna Dudkowska Band i Chuc Frazier.

Gala Szlachetnej Paczki w Grodzisku. "To wszystko to nasz wspólny sukces"

Gala Szlachetnej Paczki w Grodzisku. "To wszystko to nasz ws...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Dz PMM

Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie