GDDKiA: Dołożymy wszelkich starań, żeby oddać nowy most w terminie

Ania Borowiak
Ania Borowiak
archiwum Polska Press
Udostępnij:
Po wypadku, do którego doszło 16 listopada, pojawiło się wiele pytań odnośnie ewentualnego przesunięcia terminu zakończenia budowy nowego mostu na drodze krajowej nr 32.

We wtorek, 16 listopada, około godziny 21:30 na drodze krajowej nr 32 w miejscowości Kotowo doszło do wypadku. Ciężarówka wypadła z drogi i częściowo wpadła do rzeki Mogilnicy. Kierowca był kompletnie pijany, badanie alkomatem wskazało, że w jego organizmie były ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna jechał od strony Grodziska Wielkopolskiego w kierunku Poznania. Zlekceważył wszystkie znaki drogowe informujące o remoncie mostu nad rzeką. Staranował znaki pionowe i wjechał na most, który jest w trakcie budowy, omijając tym samym tymczasową kładkę, z której korzystają wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Ciężarówka przewróciła się na dach i kabiną wpadła do rzeki, zostawiając naczepę na moście.

Kierowcy pytają, czy i o ile ewentualnie przesunie się termin zakończenia robót drogowych.

- Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby dotrzymać terminu - zapewnia Alina Cieślak z biura prasowego poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak dodaje, zgodnie z planem most powinien być gotowy w połowie grudnia. Jednocześnie zaznacza, że wpływ na ten termin może mieć też ewentualna zmiana warunków pogodowych.

Na ten moment nie wiadomo również, ile wynoszą poniesione przez GDDKiA starty. Jak wyjaśnia nasza rozmówczyni, cały czas trwa ich szacowanie przez ubezpieczyciela.

Mięsożerni mężczyźni bardziej szkodliwi

Wideo

Dodaj ogłoszenie