Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie na nordic walking do 66 km od Grodziska Wielkopolskiego. Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać w weekend 30 - 31 marca

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
od 16 lat
Szukasz nowych ścieżek nordic walking w okolicy Grodziska Wielkopolskiego? We współpracy z Traseo przygotowaliśmy dla Ciebie kilka podpowiedzi na najbliższy weekend. Jeżeli to Twój początek z nordic walking, zacznij w weekend. W wolnym dniu będziesz mieć czas, by znaleźć swoje tempo. Poznaj nasze podpowiedzi, gdzie można się wybrać z Grodziska Wielkopolskiego na nordic walking. Na ten weekend wybraliśmy trasy w odległości do 66 km od miasta. Przetestuj je i daj znać, jak Ci się podobało.

Spis treści

Nordic walking w pobliżu Grodziska Wielkopolskiego

We współpracy z Traseo przygotowaliśmy 3 trasy nordic walking oddalone maksymalnie o 66 km od Grodziska Wielkopolskiego. Sprawdź, czy ścieżka polecana przez innego użytkownika Traseo jest ciekawa również dla Ciebie.

Nim wyjdziesz, sprawdź prognozę pogody dla Grodziska Wielkopolskiego.

W sobotę 30 marca według prognozy pogody ma być 23°C. Nie powinno padać.

🌲🌤️ Trasa nordic walking: ZIELONKA CHALLENGE 75+ K

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 70,79 km
  • Czas trwania marszu: 23 godz. i 36 min.
  • Przewyższenia: 76 m
  • Suma podejść: 670 m
  • Suma zejść: 675 m

Amatorom nordic walking z Grodziska Wielkopolskiego trasę poleca KaPe

ZIELONKA CHALLENGE 2018
Dystans 75+ km
Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka

„75+ km”: Z Owińsk przez Dziewiczą Górę, Ludwikowo, do Tuczna następnie południową stroną wokół jezior Stęszewskiego i Wronczyńskiego Dużego do Wronczyna, dalej północną stroną w/w jezior w kierunku Czernic, Zielonki, przez Dąbrówkę Kościelną, Niedźwiedziny, Sławicę, Dzwonowo, Głęboczek, Zielonkę, Kamińsko, Rakownię, Bolechowo, Trzaskowo, Potasze i wspólny powrót do mety w Owińskach.
Nawiguj


Czy będzie dobra pogoda do marszu?

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Śnieżycowy Raj

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 9,18 km
  • Czas trwania marszu: 413775 godz. i 39 min.
  • Przewyższenia: 85 m
  • Suma podejść: 356 m
  • Suma zejść: 365 m

Trasę do marszu z Grodziska Wielkopolskiego poleca Kuba1988

Śnieżycowy Jar - wczesną wiosną.

Rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar. To magiczne miejsce przyciąga setki ludzi wczesną wiosną aby podziwiać gęsto rosnące w tym miejscu śnieżyce wiosenne. Kwiaty te tworzą piękne białe dywany ścielące głębię tych lasów. Osobą które nigdy tu nie były postaram się przybliżyć to miejsce. Na początku warto zaznaczyć, że w okresie kwitnięcia śnieżycy przy okazji dni wolnych teren ten jest użytkowany przez setki ludzi. Trasa oraz parkingi w okół rezerwatu są oblegane, dlatego warto zaplanować wypad tutaj w tygodniu lub w godzinach rannych aby uniknąć tłoku. Jednak dla osób, które wybierają się tutaj na niedzielny spacer trasa, którą zaproponowałem może być alternatywą,dzięki niej poza śnieżycą zobaczymy kilka innych mniej uczęszczanych miejsc.

Trasę zaczynamy przy parkingu zlokalizowanym niedaleko miejscowości Uchorowo (pierwszy drogowskaz na Śnieżycowy Jar) - (1). Początek szlaku, aż do samego rezerwatu jest oznakowany tablicami, poruszamy się leśną drogą przez odcinek 1,4km. Docieramy do głównej drogi w ramach obszaru która łączy miejscowości Starczanowo i Szymankowo (2). Tutaj znajduje się początek ścisłego rezerwatu, obowiązuje ścisły zakaz poruszania się poza wytyczonym szlakiem. Po około 400 m, docieramy do pierwszych ścieżki wyłożonej drewnem, od tego miejsca możemy śmiało obserwować piękno natury. (3) i (4). Ścieżka w tym miejscu nie jest zbyt szeroka, dlatego przy dużym ruchu jest tutaj naprawdę tłoczno. My ruszamy dalej kierując się w kierunku południowym, po około 300 m, docieramy do tablicy informacyjnej z mapą (5). W tym miejscu skręcamy w lewo. Po kilkudziesięciu metrach schodzimy z wytyczonej trasy tuż obok narysowanego na drzewie oznaczeniu (6). Skręcamy w prawo i kierujemy się mniej uczęszczanym leśnym duktem do brzegu rzeki Warty. Rzeka ta w tym miejscu płynie bardzo malowniczo, otoczona lasami po obu brzegach. Warto zostać tutaj na kilka chwil i podziwiać wartki nurt tej rzeki. Poruszamy się wysoką skarpą w górę rzeki, wytyczoną ścieżka, podziwiając dalej jej uroki.
Po 400 m docieramy do szerokiego rozlewiska (8), widzimy przed sobą koryto rzeki, oraz stare jej zakole. Kilkadziesiąt metrów dalej (9) stajemy przed tablicą informującą o grodzisku stożkowatym (10). Po drugiej stronie bagien znajduje się archeologiczne grodzisko Ostrowa Radzimskiego. Na widocznej dobrze wyspie znajdował się spory gród w okresie od XIII do XVI wieku. Dziś prowadzone są tam prace archeologiczne. Kierujemy się dalej wzdłóż rozlewisk cały czas mając po prawej stronie wspomnianą wyspę. Po około 300 m skręcamy w lewo z wytyczonej ścieżki, w leśny dukt prowadzący w górę. Od tego momentu droga prowadzi nie uczęszczaną trasą ale bardzo tajemniczą, na górze docieramy do niewielkiej polany (11). Idziemy dalej w kierunku północnym, jednocześnie wchodząc w wąwóz małej rzeczki, idziemy około 1 km pod górę (12). Docieramy do skrzyżowania z głównym szlakiem, z którego wcześniej zboczyliśmy kierując się w stronę rzeki (13). Podążamy w kierunku rezerwatu tak aby po około 500m natrafić na skrzyżowanie dróg (14). Tutaj następuje dowloność powrotu do parkingu. Dla osób chcących jeszcze raz przejść doliną śnieżycy idziemy w jej kierunku. Natomiast dla osób, które chcą zboczyć z głównego szlaku i przejść dzikim leśnym duktem, na którym często możemy spotkać sarny i jelenie proponuję skręcić w prawo(15). Tą cichą i spokojną drogą docieramy po około 1,5 km do wspominanej wcześniej trasy pomiędzy Starczanowem i Szymankowem, skręcamy w lewo i po kilku dziesięciu metrach docieramy do drogi w prawo, którą wracamy do parkingu.
Na koniec warto dodać, że opisany obszar graniczy, a częściowo narusza Poligon wojskowy, dlatego gdzieniegdzie możemy spotkać tablice informacyjne,.
Nawiguj


To może Ci się przydać do nordic walking

Materiały promocyjne partnera

🌲🌤️ Trasa nordic walking: Szlak czerwony Kostrzyn n/O - Gorzów Wielkopolski, cz. 5

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 12,04 km
  • Czas trwania marszu: 4 godz. i 54 min.
  • Przewyższenia: 93 m
  • Suma podejść: 520 m
  • Suma zejść: 517 m

Trasę do marszu z Grodziska Wielkopolskiego poleca MichauSm

Czerwony szlak im. Hetmana Czarnieckiego, cz. 5

Trasa: Bogdaniec, stacja kolejowa - Bogdaniec, Zagroda Młyńska (zwiedzanie) - Gąśnik - Jenin - Bogdaniec, stacja kolejowa.

Wysiadam na stacji kolejowej Kolei Wschodniej (Ostbahn) i od razu widzę, że na ścianie spotkało się generałów dwóch: jeden pruski, a drugi ruski ;). Od nazwiska pierwszego wieś nosiła przed wojną nazwę Dühringshof (Bernhard Alexander von Düringshofen), a od nazwiska drugiego nosi obecną nazwę Bogdaniec (Siemion Bogdanowicz). Jak to zwykle, spod obecnej farby z nazwą stacji przebija dawna niemiecka nazwa miejscowości. Od razu wiadomo, że jest się na Ziemiach Zachodnich. :)

Głównie zwiedzanie Zagrody Młyńskiej w Bogdańcu (oddział Muzeum Lubuskiego im. J. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim). Po remoncie — wspaniały obiekt i naprawdę warty polecenia. Spędziłem tam 3 godziny w bardzo miłym towarzystwie, szczególnie Pan Józek jest skarbnicą wiedzy o tym obiekcie (i przepracował w tym młynie sporo lat). Świetna lekcja historii i uzupełnienie bardziej "miejskiej" ekspozycji w Muzeum Lubuskim im. Dekerta w Gorzowie Wielkopolskim, które zwiedzaliśmy w ubiegłym roku. Poza tym bogdanieckie wzgórza i lasy w zimowej szacie — żałuję, że nie wziąłem nart śladowych (śniegu było dość).
Nawiguj


traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Lubisz spacery ale nie lubisz przepłacać za artykuły do trekkingu? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Nordic walking - na czym polega?

Nordic walking zyskuje w ostatnich latach na popularności. Ale na czym polega ten sposób aktywności? Nordic walking to prosty trening z wykorzystaniem specjalnych kijków. Chociaż brzmi banalnie, ten trening wymaga odpowiedniej techniki, by był skuteczny. Jeśli trening jest wykonywany poprawnie, może przynieść naprawdę zadowalające efekty. To ciekawy sposób na spędzanie wolnego czasu, szczególnie jeśli lubisz spacerować. Marsz z kijkami przyniesie więcej efektów, niż zwykły spacer. Nordic walking może pomóc w zrzucenie zbędnych kilogramów.

Ważne by do nordic walking wybrać dedykowane do tej aktywności kijki, ponieważ różnią się one od zwykłych trekkingowych kijków. Różnią się budową, rękojeścią oraz obecnością pasków. Możemy wybrać kijki:

  • z włókna szklanego
  • aluminiowe
  • z włókien węglowych

Warto zapoznać się z różnymi rodzajami i dopasować coś odpowiedniego dla siebie. Trzeba pamiętać również o tym, by dopasować kijki do swojego wzrostu. Jeśli stoimy wyprostowani i trzymamy kijek w dłoni to pomiędzy przedramieniem i ramieniem powinien utworzyć się kąt prosty. Możemy również zdecydować się na kijki z regulowaną długością.

Dla kogo jest nordic walking?

Ogromną zaletą tego sportu jest to, że może go uprawiać niemal każdy. Jest to bezpieczny rodzaj aktywności, a dodatkowo marsz z kijkami odciąża stawy kolanowe, biodrowe oraz stóp. Jest to więc bardzo dobry wybór dla osób starszych. Gdyż wystąpienie kontuzji jest bardzo rzadkie, oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej techniki.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto