Granowo: Nie udało się, ale gmina nie rezygnuje i szuka kolejnych możliwości

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Pieniędzy, na które liczyła gmina Granowo, nie udało się pozyskać. Właśnie ogłoszono wyniki naboru „Sportowa Polska - Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”, jednak wniosek o dofinansowanie budowy hali widowiskowo-sportowej nie znalazł się na liście tych, które otrzymają rządowe wsparcie. Co dalej?

Takiego miejsca w gminie brakuje, a jak podkreśla wójt - jest potrzebne. Zgodnie z założeniami w Granowie ma powstać hala widowiskowo-sportowa. Całkowita wartość inwestycji to szacunkowo 8 milionów złotych. W ramach rządowego programu gmina Granowo starała się o dofinansowanie w wysokości 5,5 miliona, ale niestety bezskutecznie.

Hala widowiskowo-sportowa miałaby powstać tuż przy miejscowej szkole, na działce przy ulicy Konstytucji 3 maja. Plany są, jest już nawet wstępna koncepcja i cieszące oko wizualizacje. Największą przeszkodą na drodze do realizacji są oczywiście pieniądze. A potrzeba ich sporo, bo wstępne kosztorysy wskazują, że taki obiekt może pochłonąć 8 milionów złotych. Takiego zadania gmina Granowo nie udźwignie ze środków własnych.

Tym razem się nie powiodło, ale urzędnicy nie rezygnują.

- Będziemy szukać innych programów, w ramach których będziemy mogli ubiegać się o wsparcie. Najpewniej spróbujemy w ramach wrześniowego naboru Polskiego Ładu- zapowiada Sebastian Janelt, kierownik Referatu Infrastruktury Technicznej Gminy, Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Gminy w Granowie.

Ale to nie jedyna inwestycja, na którą gmina chciałaby zdobyć dodatkowe finanse. W ramach pierwszego naboru programu Polski Ład Granowo złożyło trzy wnioski o dofinansowania.

- Wśród nich jest rozbudowa i przebudowa gminnej oczyszczalni ścieków w Granowie. Wartość inwestycji to 9,5 miliona złotych. Kolejne zadanie, którego koszt wynosi 4,2 miliona, to modernizacja i rozbudowa stacji uzdatniania wody w Januszewicach wraz z budową odcinka kanalizacji sanitarnej z Kubaczyna w kierunku Drużynia. Ostatni wniosek dotyczy dokończenia budowy ulic na osiedlu mieszkaniowym w Granowie - Klonowej, Akacjowej, Wierzbowej, Jarzębinowej i Grabowej. To koszt 3,1 miliona złotych - dodaje S. Janelt.

Na każdy z tych wniosków gmina może otrzymać 95 procent dofinansowania.

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie