Grodzisk: Charytatywny bieg dla Renaty Bosackiej

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Charytatywny bieg dla Renaty Bosackiej
Charytatywny bieg dla Renaty Bosackiej Ania Borowiak
Blisko 80 osób stanęło na starcie charytatywnego biegu na rzecz Renaty Bosackiej, który odbył się w niedzielę, 4 października. Organizatorem akcji był Grodziski Klub Biegacza.

Dwa lata temu jej życie całkowicie się zmieniło. Nauczycielka i pasjonatka sportu, której w Grodzisku nikomu nie trzeba przedstawiać, doznała rozległego udaru mózgu. Szansą na powrót do pełnej sprawności jest kosztowna rehabilitacja. Z pomocą przyszli koledzy i koleżanki z Grodziskiego Klubu Biegacza, którego Renata Bosacka od lat jest aktywnym członkiem.

W niedzielę, 4 października, odbył się charytatywny bieg na jej rzecz. - Dochód z biegu przekażemy na rehabilitację naszej koleżanki. Chcemy po prostu jej pomóc. Nie obowiązywała żadna opłata wpisowa, każdy przekazał taką kwotę, jaką uważał za słuszną - mówi pomysłodawczyni akcji, Dorota Przybysz.

Po krótkiej rozgrzewce blisko 80 osób wyruszyło na trasę wiodącą okolicznymi terenami leśnymi. Do wyboru był dystans 10 lub 5 kilometrów. Nie brakowało także sympatyków nordic walking. W biegu wzięli udział nie tylko grodziszczanie, ale i przedstawiciele Opalenickiego Klubu Biegacza czy Kuźni Talentów w sąsiedniego Kamieńca.

Renata Bosacka 30 lat swojego życia poświęciła na kształtowanie, umuzykalnianie i ukulturalnianie dzieci. Zawodowo związała się ze Szkołą Podstawową nr 1 imienia Polskich Olimpijczyków i Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Znają ją wszyscy mieszkańcy naszego miasta, wielu mieszkańców Wielkopolski, a także innych regionów w całym kraju. Chóry "Kantylena" i "LOJS" pod jej batutą zdobywały liczne nagrody i wyróżnienia.

Pomóc można również wpłacając środki na konto Stowarzyszenia LORDS (Lokalny Ośrodek Rozwoju Doradztwa i Szkoleń), ul. Wrocławska 2, 67-100 Nowa Sól. Koniecznie z dopiskiem: wspieramRenię

Numer konta: 33 2030 0045 1110 0000 0412 2690

Charytatywny bieg dla Renaty Bosackiej

Grodzisk: Charytatywny bieg dla Renaty Bosackiej

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Dodaj ogłoszenie