Grodzisk: Nasza Dyskobolia pewnie pokonała gości z Przyprostyni

Nasza Dyskobolia pewnie pokonała Płomień Przyprostynia
Nasza Dyskobolia pewnie pokonała Płomień Przyprostynia Karolina Majchrzak
W sobotę, 13 listopada, o godzinie 13 Nasza Dyskobolia rozegrała spotkanie z drużyną z Przyprostyni.

Sympatycy biało-zielonych pomimo chłodu przyszli kibicować Naszej Dyskobolii na murawie przy Powstańców Chocieszyńskich. Drużyna nie zawiodła!

W meczu 13. kolejki poznańskiej V ligi, zajmująca piąte miejsce w ligowej tabeli Dyskobolia pokonała plasujący się na czwartej pozycji Płomień Przyprostynia. Grodziszczanie wyszli na prowadzenie po akcji lewym skrzydłem boiska. Idealną wrzutkę wykorzystał napastnik biało-zielonych Kacper Kuik, który w obecnym sezonie notuje niebywały wzrost formy. Po zdobytym golu zawodnicy Dyskobolii skutecznie neutralizowali ataki graczy z Przyprostyni. Odpowiedzialna gra i duża ilość wymienionych podań poskutkowały jednobramkowym prowadzeniem do przerwy. W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie.

Biało-zieloni kontrolowali przebieg meczu

Choć gracze z Przyprostyni również zbliżali się do okolic pola karnego. Po jednej z akcji sędzia dzisiejszego spotkania odgwizdał faul, który większości zgromadzonej publiczności wydawał się dość wątpliwy. Gracz gości pewnym strzałem pokonał bramkarza, tym samym dając Płomieniowi nadzieję na korzystny rezultat. Po stracie bramki grodziszczanie uruchomili swój ofensywny potencjał. Przewagę w środku pola potwierdzili dwoma trafieniami – najpierw po dalekim wyrzucie z autu Mateusza Kaczmarka bramkę głową zdobył Krystian Anioła, a formalności dokończył Huber Nowaczyk strzelając gola na 3-1.

Dzięki temu zwycięstwu Dyskobolia wyprzedzi swojego bezpośredniego rywala i awansuje na czwarte miejsce w ligowej tabeli. W następnym meczu biało-zieloni zmierzą się na wyjeździe z Vitcovia Witkowo.