Grodzisk: Otwarcie Baru Dworcowego przesunięto, ale przygotowania trwają

Ania Borowiak
Ania Borowiak
Anna Borowiak
Na otwarcie Baru Dworcowego, który ma powstać w byłym budynku PKP przy ulicy Kolejowej, czeka wielu mieszkańców Grodziska Wielkopolskiego. Datę uruchomienia nowego punktu gastronomicznego na mapie naszego miasta po raz kolejny przesunięto, jednak dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej zapewnia, że intensywne przygotowania trwają.

Otwarcie Baru Dworcowego przesunięto, ale przygotowania trwają

Od 1 lipca w Grodzisku Wielkopolskim miał działać Bar Dworcowy. Dla wielu mieszkańców to powrót do dziecięcych lat, dlatego z niecierpliwością wyczekują jego otwarcia. Dziś najpewniejsza data uruchomienia tego miejsca to połowa sierpnia. Trwają przygotowania, kompletowana jest załoga i uzupełniane są ostatnie potrzebne sprzęty.

- Życie pokazuje, że choć coś wydaje się skończone, czasami trzeba jeszcze sporo zrobić. Właśnie z przyczyn technicznych musieliśmy przełożyć otwarcie baru dworcowego. Na miejscu brakowało specjalistycznego pieca, zlewozmywaka i innych sprzętów gastronomicznych, jak chociażby zmywarki, szafy chłodnicze czy wyparzarki. Część już do nas dotarła, na pozostałe czekamy, są już zamówione - zapewnia dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Grodzisku Wielkopolskim, Wiesław Kasprzak.

Gdy tylko wszystkie zamówione sprzęty dotrą do Baru Dworcowego, rozpocznie się ich montaż. Spółdzielnia Socjalna Dworzec ma już samochód, którym będzie dostarczać posiłki na wynos.

W środku trwają przygotowania do otwarcia.

- Teren jest porządkowany, pracownicy Centrum Ekonomii Społecznej przygotowują cały grunt pod to, by obiekt mógł rozpocząć działalność. Trwa sprzątanie, montaż sieci komputerowej i telefonicznej. Wychodzimy z założenia, że lepiej zrobić to z głową, niż otwierać coś na pół gwizdka - tłumaczy W. Kasprzak.

Dodajmy, że w ramach funkcjonowania CES-u zatrudnienie znalazło sześć osób na stanowiskach: kierownika, pracownika socjalnego, asystenta rodziny, organizatora społeczności lokalnej i dwa etaty pracownika gospodarczego. Pracę, jak wyjaśnia dyrektor OPS, rozpoczęli w poniedziałek, 19 lipca.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, do ich zdań będzie należało organizowanie różnych form czasu dla społeczności z terenu całej gminy. Wiesław Kasprzak szczegółów na razie nie zdradza, ale zapewnia, że planów i pomysłów jest sporo.

W Spółdzielni Socjalnej, zgodnie z wcześniejszymi założeniami, zatrudnienie znajdą również osoby niepełnosprawne, które w tym miejscu będą mogły uczyć się między innymi zasad handlu oraz odpowiedzialności za sukces przedsięwzięcia. Łącznie ma to być pięć osób - jedna na pełen oraz cztery na pół etatu.

Ośrodek Pomocy Społecznej poszukuje również uczniów, którzy chcieliby w tym miejscu odbyć praktyki zawodowe. Dostępne są 4 wolne miejsca.

- Planujemy również oficjalne otwarcie Baru Dworcowego, ale za wcześnie, żeby mówić o szczegółach- dodaje Wiesław Kasprzak.

Przypomnijmy, że bar ma być czynny 7 dni w tygodniu, a w jego menu ma znaleźć się cała gama propozycji, która częściowo będzie nawiązywać do dawnych tradycji Baru Dworcowego, ale przede wszystkim ma być to kuchnia domowa, przystępna cenowo i zachęcająca.

Grodzisk: W lipcu startuje Bar Dworcowy. Powrócą wspomnienia...

Sklepowy patriotyzm, to polska specjalność.

Wideo

Dodaj ogłoszenie