Grodzisk: Powstanie galeria handlowa. Budowa rozpocznie się w przyszłym roku

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Spółka TUF RE zapowiada, że już w przyszłym roku w Grodzisku Wielkopolskim rozpocznie się budowa parku handlowego. Obiekt ma powstać przy ulicy Fabrycznej. Na terenie nowego obiektu powstaną sklepy wiodących polskich i zagranicznych marek z sektora spożywczego, drogeryjnego, modowego, sportowego, czy elektroniki.

Jak zapowiada inwestor, TUF RE, czyli polska spółka inwestująca w sektorze retail parków, w drugiej połowie 2022 roku, ukończony ma zostać park handlowy w Grodzisku Wielkopolskim, który zaoferuje blisko 6 tysięcy metrów kwadratowych nowoczesnej powierzchni handlowej.

- Polscy konsumenci nie chcą już tracić czasu na dojazdy do supermarketu czy hipermarketu. Coraz chętniej wybierają lokalną ofertę, by go zaoszczędzić, co zauważają najwięksi najemcy handlowi na rynku.– zauważa Fabian Eryk Barbarowicz, wspólnik zarządzający TUF RE – Poprzez naszą inwestycję chcemy wspierać rozwój Grodziska Wielkopolskiego jako lokalnego centrum handlu, w którym swoje potrzeby będą mogli zrealizować nie tylko mieszkańcy tego miasta, ale i okolicznych ośrodków.

Park handlowy, czyli galeria, na którą od lat czekają mieszkańcy Grodziska

Na miejsce nowej inwestycji TUF RE nieprzypadkowo wybrano właśnie Grodzisk Wielkopolski. Jak tłumaczy inwestor, to nie tylko lokalne centrum wytwórczo-przemysłowe, ale i ważny ośrodek łączący Zieloną Górę
ze stolicą regionu w Poznaniu. Nowy pasaż handlowy jest potwierdzeniem prężnego rozwoju ośrodka, a także przybierającego na sile trendu decentralizacji handlu, który dodatkowo wzmocniła epidemia.

- Nowoczesne pasaże handlowe to nie tylko wielkopowierzchniowe centra handlowe, jakie można spotkać w wielkich miastach, ale przede wszystkim mniejsze, działające lokalnie parki handlowe, zaspokajające podstawowe potrzeby mieszkańców. Dzięki temu obiekty tego rodzaju z łatwością stają się częścią codziennego rytmu otaczającej je tkanki miejskiej – opowiada Piotr Jędrychowski, architekt w pracowni Pejot Studio – W naszym projekcie widać, że na inwestycję składają się niezależne pawilony. Jest to rozwiązanie idealne w dobie dystansowania społecznego wywołanego pandemią, ponieważ cała komunikacja między poszczególnymi sklepami przebiega na świeżym powietrzu.

Galeria handlowa w Grodzisku. Co zakłada inwestycja?

Na terenie nowego obiektu powstaną sklepy wiodących polskich i zagranicznych marek, które zostaną dobrane tak, by oferowały możliwie najszerszą, funkcjonalną ofertę dóbr i usług w jednym miejscu. Mieszkańcy Grodziska mogą spodziewać się otwarcia przedstawicielstwa wiodącego operatora spożywczego, drogerii, marek modowych, sportowych, dziecięcych, a także sklepu z najnowocześniejszą elektroniką. Nie zabraknie także konceptów gastronomicznych oraz udogodnień w rodzaju choćby parkingu obliczonego na przyjęcie do 190 aut.

Kiedy rozpocznie się budowa Grodziskiego Pasażu?

Wmurowanie przysłowiowego kamienia węgielnego, planowane jest już na drugą połowę 2021 roku. Inwestor przewiduje zamknięcie komercjalizacji jeszcze przed rozpoczęciem budowy, natomiast udostępnienie jej dla pierwszych klientów w drugiej połowie 2022 roku.

Inwestorem jest Spółka TUF Real Estate, która wywodzi się z grupy przedsiębiorstw działających pod marką TUF.
W skład grupy TUF wchodzą spółki z branży ubezpieczeń, healthcare, fitness, oraz start-upy technologiczne. Spółka TUF Real Estate jest inwestorem trzech parków handlowych: Pasażu Chełmińskiego, Pasażu Warmińskiego i Pasażu Golubsko-Dobrzyńskiego.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie