Grodzisk: Restauracje będą znów otwarte. Ich właściciele nie kryją radości

Anna Borowiak
Anna Borowiak
W środę, 28 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim ogłosili, jak będzie wyglądał najbliższy miesiąc pod kątem obostrzeń. Wiele z nich zostało poluzowanych - uczniowie wrócą do szkół, powróci handel i gastronomia, jak również nie będzie obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Restauratorzy cieszą się, że będą mogli znów zaprosić gości do swoich lokali.

Od 15 maja otwarte ogródki, od 29 maja restauracje wewnątrz

Od 15 maja punkty gastronomiczne będą mogły być otwarte w ramach ogródków na świeżym powietrzu. Od 29 maja gastronomia będzie mogła działać również wewnątrz lokali, z zachowaniem reżimu sanitarnego. Od 29 maja będą mogły również odbywać się imprezy okolicznościowe w lokalach, jak komunie czy wesele, z ograniczeniami do 50 osób.

Gdy na początku stycznia Daria Szymaniak otwierała "Inną Formę", trafiła na jeden z najtrudniejszych momentów. Zaryzykowała, a dziś przyznaje, że było warto. Teraz po raz pierwszy od otwarcia lokalu będzie mogła zaprosić do niego gości.

- Mamy klientów nie tylko z Grodziska, ale również z sąsiednich miast. W związku z dzisiejszymi informacjami zaczynamy przygotowywać się do uruchomienia ogródka. Stworzymy w nim 32 miejsca, a jeśli się uda - pojawią się również leżaki, które stworzą ciekawy klimat- zapowiada właścicielka "Innej Formy".

Jak dodaje, całość będzie gotowa do 15 maja tak, by od pierwszego dnia poluzowanych obostrzeń goście mogli odwiedzać restaurację.

Restauracje przez prawie rok działały wyłącznie na wynos. Właściciele lokali odczuli to jednak nie tylko finansowo.

- Brakuje nam kontaktu z ludźmi, dlatego bardzo się cieszymy, że znów będziemy mogli działać tak, jak dawniej- mówi Marcin Jagodzik, który prowadzi pizzerię "MarJo".

- Mamy jednak nadzieję, że nie będziemy się otwierać znowu tylko na chwilę, a już na dobre. Mamy około 20 miejsc na ogródku i już dziś zapraszamy, żeby nas odwiedzić. Otworzymy się jednak dopiero od 17 maja, ponieważ w weekend 15 i 16 mamy zamknięte imprezy okolicznościowe- dodaje. Marcin Jagodzik podkreśla również, że to był bardzo trudny rok, który udało się przetrwać głównie dzięki cateringom.

Już 8 maja otwarte hotele

Natomiast już od 8 maja zostaną otwarte hotele przy maksymalnym 50 proc. obłożeniu obiektu i jeszcze wówczas zamkniętych restauracjach oraz strefach welness&spa.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie