Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Grodzisk: To trudny czas dla osób bezdomnych. - Nie bądźmy obojętni - apelują policjanci

Anna Borowiak
Anna Borowiak
Policjanci przypominają, że każdego roku odnotowuje się w Polsce przypadki zgonów osób bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Dlatego wzorem lat ubiegłych policjanci z powiatu grodziskiego podejmują działania prewencyjne, zmierzające do tego, by takich przypadków było jak najmniej i aby każdy, kto potrzebuje pomocy, taką pomoc otrzymał.

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy 112. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane. Podjęta w porę interwencja i udzielona pomoc drugiemu człowiekowi może uratować jego życie.

Grodziscy policjanci sprawdzają dworce, przystanki, pustostany, ogrody działkowe, węzły cieplne oraz inne tego typu miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby potrzebujące pomocy. Przyjmują również telefoniczne informacje o osobach, które znajdują się w sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu.

- Codziennie monitorujemy sytuację tych osób, sami oferujemy pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Docierając do potrzebujących, proponujemy przewiezienie ich do noclegowni, gdzie jest ciepło, gdzie mogą zjeść posiłek i spędzić noc w godnych warunkach - mówi oficer prasowy KPP w Grodzisku, kom. Kamil Sikorski.

Policjanci apelują, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub przy pomocy aplikacji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Już w poprzednich latach udało się uniknąć kilku tragedii, dzięki czujności mieszkańców i szybkiej reakcji funkcjonariuszy. Mężczyzna kompletnie przemarznięty trafił do grodziskiej komendy, gdzie mógł się rozgrzać i bezpiecznie przenocować. Mowa o bezdomnym, którego policjanci znaleźli w jeden z wieczorów, siedzącego na chodniku, na jednej z bocznych ulic Grodziska. Na dworze w tym czasie było -12 °C.

Innym razem policjanci przewieźli do Ośrodka wsparcia „Pomocna Dłoń” w Błońsku, mężczyznę, który nie chcąc mieszkać u siostry przebywał z kolegą na terenie opuszczonych budynków po browarach przy ulicy Przykop w Grodzisku. Miejsce, w którym przebywali, spełniało funkcje prowizorycznego mieszkania. Drugi z mężczyzn trafił pod opiekę znajomych.

Grodziscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców powiatu grodziskiego o informowanie o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, w altanach ogrodowych, która mogłaby być narażona na wyziębienie. Nie bądźmy obojętni dla tych osób, być może nasza pomoc przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie.

ZOBACZ TAKŻE


Widzisz wypadek? Coś cię zaniepokoiło? Chcesz się czymś pochwalić?

Pisz do nas na: [email protected]
lub zostaw nam wiadomość na facebooku

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na grodzisk.naszemiasto.pl Nasze Miasto